banner51

banner50

banner53

banner5

banner54

banner52

Kar yağışı ve karla karışık yağmur…

Kar yağışı değil ama karla karışık yağmur bu hafta geliyor. Meteoroloji’den gelen açıklamalar artık sevindirmeye başlasa da beklenen lapa lapa kar yağışı için uzmanlar temkinli konuşmaya devam ediyor. Karla karışık yağmur ve sağanak hangi bölgelerde etkili olacak? İşte önümüzdeki haftaya ilişkin hava durumu verileri ve kar yağışı ile ilgili son gelen verilerin detayları…

ÇEVRE 24.01.2023, 11:47
Kar yağışı ve karla karışık yağmur…

Kar yağışı haberleri nedeniyle hava durumu gelişmeleri yakından takip edilmeye devam ediyor. Türkiye’nin bir süredir beklediği kar yağışı Cuma günü karla karışık yağmur şeklinde geliyor ancak hafta içinde sıcaklıkların yine mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği açıklandı.

Ocak ayının sonlarına yaklaştık artık ama bir süredir kış değil adeta bahar havası yaşanıyor. Beklenen kar yağışı Ocak ayında da gelmedi ve bir süre daha gelecek gibi de durmuyor ancak Cuma gününden itibaren yağışlı hava batı bölgelerinden yurda giriş yapacak ve cumartesi günü de ülke genelinde etkisini gösterecek. Lapa lapa kar yağışı olmasa da bazı bölgelerde karla karışık yağmur yağacak.

ÖĞLE SAATLERİNDEN SONRA BAŞLIYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Zonguldak ve Bartın çevrelerinin hafif sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)