banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

FEVKANİ KÖPRÜSÜ İÇİN KRİTİK TOPLANTI!

Yaklaşık son iki senedir Zonguldak merkezde bulunan Fevkani Köprü yıkılacak mı, yıkılmayacak mı tartışmaları sürerken, konuyla ilgili bugün yeni bir gelişme yaşandı. Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, köprü altında dükkân sahibi olarak 82 esnafın bir kısmı ile bir araya geldi.

ÇEVRE 22.05.2023, 10:53
FEVKANİ KÖPRÜSÜ İÇİN KRİTİK TOPLANTI!

Belediye toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda başkan Alan, esnafların yanında olduklarını ve hiç bir mağduriyet yaşanmayacağını söyledi.
Toplantı öncesi değerlendirmede bulunan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, "Malum köprü altı esnafımızın bizden haklı olarak talepleri var.
Riskli olan yapı ortadan kalktıktan sonra biz ticaretimize devam etmek istiyoruz diyorlar. Biz de belediye Hiç kimseyi kırmadan, ticaretlerine sekte vermeden en makul şekilde bir ortada buluşup bir proje yapalım istiyoruz. Yani bunu bir artık hayata geçirelim bir ete kemiğe büründürelim. Tabii çok konuşuldu. Çok ilgisi olmayanlar, yetkisi olmayanlar Bu iş biraz siyasallaştırıldı ama tabii bunu yapacak kişiler gene görevde olan kişiler. Biz hiçbir insanımızın, esnafımızın, vatandaşımızın mağduriyet yaşamasını istemediğimizi defaten dile getirdik. Yıkımla ilgili defaten konuştuk. Bugün de bununla ilgili artık bir, bir araya geldik.
Belki de bu, bununla ilgili bir ilk görüşme olan bir hafta sürecek bir süreç var önümüzde. Hızlı hareket etmemiz gerekiyor ki hemen seçim sonrasında artık bir toparlayıp ona göre esnafımızın kafasının rahat olması gerekiyor ki ona göre mal alalım mı? Ticaretimiz nasıl devam edecek? Ne yapacak? Onunla ilgili de bugün ilk görüşmeyi yapıyoruz. Hayırlara vesile olsun tekrar buradan söyleyeceğimiz şudur ki hiçbir esnafımızı bugüne kadar etmediğimiz gibi köprü altı esnafını da mağdur etmeyeceğiz. İnşallah ortak paydada birleşip bir an evvel hem oradan kalkacak hem de esnaf arkadaşlarımız daha güzel bir yerde daha merkezi bir yerde ticaretlerine kaldığı yerden daha iyi şekilde devam edecek."

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (2)
Ali 1 hafta önce
Yıkulmasın rant var kesin o İşde birileri nemalanacak acaba kim
Ankara_67 1 hafta önce
Yıkmak kadar saçma birşey olamaz. Üstüne araç parkına kesinlikle izin vermeyin. Bakım yapın 50 sene daha iş görür.