banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

ERDOĞAN ERDEM KANUN TANIMIYOR! İŞTE YENİ CÜRUF SAHASI!

OYAK Grubuna bağlı Ereğli Demir- Çelik Fabrikaları’nın farklı firmalar üzerinden cüruf ihalesini alan Erdoğan Erdem adeta yasa ve kanun tanımıyor.

ÇEVRE 16.05.2023, 16:58 16.05.2023, 17:25

Bertaraf etmesi gerekilen cürufu Ereğli’nin mahalle ve köylerine taşıyarak çevre katliamına neden olan Erdoğan Erdem yeni cüruf döküm sahaları oluşturmaya devam ediyor. Yasak olmasına rağmen   ERDEMİR sahası içinde cüruf ayrıştırma işlemlerini sürdüren Erdem, çıkan cüruf atığını ise Ereğli’nin Süleyman beyler subaşı köyüne dökmeye başladı. Tarım arazisine dökülen cüruf ile doğa katliamı yapan  Erdoğan Erdem adeta yasa ve kanun tanımıyor. Tarım arazisine taşınan cüruf aynı zamanda yer altı sularını da tehlikeye atıyor. Ağır metal içeren cüruf köy halkının sularını zehirlerken çevredeki vatandaşlar yetkilileri göreve davet ediyor.

ERDEMİR’İ SAĞMALLIK İNEK Mİ?

Ege Metal’in sahibi Erdoğan Erdem yıllar içinde Erdemir’in  üst düzeyi ile diyalogları neticesinde kıymetli metalar ve hurdaları da, cüruf içerisinde tonajlarda uyulmayarak fabrikadan çıkarmaya başladı. Erdemir’e cürufla ilgili sorumlu kişilerle kurduğu iddia edilen kirli ilişkilerle kurduğu çark işlemeye başladı. Hatta Erdemir’de bazı cürufla ilgili sorumluların “10-20-30 kamyon bana çalışsın, size de fazlasıyla kıyağım olacak”  söylediği de ileri sürüldü. Ege Metal’in sahibi Erdoğan Erdem’in bu yöntemle Erdemir’de ki vurgun miktarının inanılmaz boyutlarda olduğu ifade edildi.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)