banner51

banner50

banner53

banner5

banner54

banner52

Artık yeter!

ÇEVRE 18.01.2023, 18:30
Artık yeter!

Geçtiğimiz günlerde cürufun tehlikesiz bir atık olduğunu belirten ve bu açıklamasını belli başlı basın yayın organlarına haber yaptıran, iki kişinin hazırladığı bir raporu TÜBİTAK raporu diye servis eden Ege Doğa Firması sahibi Erdoğan Erdem’in hazırlatmış olduğu rapor TUBİTAK’a ait olmadığı anlaşılırken, Ege Doğa Firma Sahibi Erdoğan Erdem Kdz. Ereğli Demir Çelik Fabrikası (ERDEMİR) içerisinde cüruf ayrıştırma işlemine devam ediyor. Ayrıştırdığı cürufun pisliğini bir kısmını “ERDEMİR” içerisinde bırakırken, bir kısmını ise tarım arazilerine boşatmak üzere boş arazilere taşıyor.

ERDEMİR’in Gülüç beldesindeki kapısından bugün onlarca kamyon cüruf, tarım arazilerine dökülmek üzere yola çıkarken, Erdemir’in güvenlik kameraları incelendiğinde kamyonların kime ait olduğu bu kamyonların nereye döküldüğü konusunda bütün detayların gün yüzüne çıkacağı belirtildi.

Elmas Televizyon’u olarak Ereğli ve Gülüç Belediyesi’ne açık çağrı yapıyoruz. Posbıyık ve Demirtaş halkınıza ihanet etmeyin. Bu cürufu dökecek yerleri yok. Tarım arazilerini zehirliyor. Yasaların yanında olun. Yapılan ihanete dur deyin! Ege Doğa Firma sahibi Erdoğan Erdem ve Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç’ın askeri değil, halkın askeri olun. Kamuoyu adına uyarıyoruz. Çevre katlediliyor. Suç işleniyor.     

Yorumlar (0)