“CURUF BELASI, YETER ARTIK”

Ak Parti 25. ve 26. Dönem Milletvekili Faruk Çaturoğlu, cüruf eleme tesisi ruhsat çalışmalarıyla ilgili Mustafa Uysal’ın “Yine cüruf, Yine entrika” başlıklı haberi üzerine isyan etti! Cürufun Ereğli ve Alaplı’nın başına bela olduğunu söyleyen Çaturoğlu, ruhsat verilmeyerek bu işin kökünden çözülmesi gerektiğinin altını çizdi.

Mustafa Uysal’ın Alaplı Osmanlı mevkiindeki tesise Cüruf eleme işlemi için ruhsat verilme çalışmalarını konu aldığı haberin üzerine açıklama gönderen Çaturoğlu; “Kdz. Ereğli ve Alaplı halkının başına bela olan cüruf probleminin daha fazla uzatılmadan kökünden çözülmesi gerekir. Bu işin arkasında kimler varsa derhal bu işten ellerini çekmelidirler. Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. İnsan ve çevre sağlığı ile estetik kaygılar birkaç firmanın kazandığı paradan ve buradan nemalanan çevrelerin çıkarlarından daha değerlidir. Bu işle iştigal eden firmaların faaliyetlerine derhal son verilmeli ve bu firmalara geri dönüşüm, taş ocağı vs. gibi isimler altında yeni ruhsatlar verilmemelidir” dedi.

Bildiği üzere, Zonguldak İl Genel Meclisi İmar Komisyonunda Geri Dönüşüm AŞ’ye ait cüruf eleme tesisi imar izni bekletiliyor.

"Aday adaylarımız kentimize hizmet etme kabiliyetine sahip isimler" "Aday adaylarımız kentimize hizmet etme kabiliyetine sahip isimler"

WhatsApp Image 2023-10-26 at 15.49.14