Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, Belediye iş Sendikası’nı Kurban Bayramı’nın birinci gününde ziyaret etti. Ziyarette Başkan Tahsin Erdem’i Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş ve yönetim kurulu üyeleri ile sendika eski başkanları Nihat Ayçiçek, Cavit Zülfikar ve Tahsin Atayan karşıladı.

Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş, Başkan Tahsin Erdem’e ziyareti için teşekkür ederek memnuniyetini ifade etti. Tahsin Erdem’de ziyarette sendika yönetiminin ve üyelerinin bayramını kutladı.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÖNEMLİ

“Hükümet emekliyi yine mağdur etti” “Hükümet emekliyi yine mağdur etti”

Başkan Erdem, toplu iş sözleşmesi ile ilgili olarak da çalışanları kesinlikle enflasyona ezdirmeyeceklerini söyledi.

Ödenmeyecek ücretleri değil ödenebilir ücretler vereceklerini ifade eden Tahsin Erdem; şunları söyledi: “Aynı dili konuşacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Tabii ki ülke koşulları belli. Zonguldak'ımızın koşulları da belli. Zonguldakspor'un koşulları da belli. Hepimiz küme düşmek üzereyiz. Ama bu demek değildir ki bizim emekçilerimizin haklarının karşılanmayacağı anlamına gelmez. Ayağı yere basan, yarın ödenemeyecek ücretleri vermek istemiyoruz. Süreklilik önemli. Bugün çağın yüzyılımızın en önemli unsurlarından bir tanesi sürdürülebilirlik. Biz de onu düşünüyoruz. Ama kesinlikle ve kesinlikle emekçilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz.”

(Haber-Ercan Demir)

Muhabir: Ercan Demir