2023-2024 Eğitim öğretim yılı Sona erdi ve Öğrenciler karne aldı.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan 2023-2024 Eğitim öğretim yılının sona ermesi sebebiyle Tepebaşı ilkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı ve öğrencilere karne verdi.

Ereğli'den Kozlu'ya atandı! Ereğli'den Kozlu'ya atandı!

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan yaptığı açıklamada, öğrencilere keyihli bir tatil dilerken öğretmenlere de Teşekkür etti ve velilere de Öğrencilere başarısında velilerin katkısı inkar edilemeyeceğini belirterek şunları kaydetti:


“Değerli Öğretmenlerimiz, Kıymetli Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz,
2023-2024 eğitim-öğretim yılını başarıyla tamamlamış olmanın, öğrencilerimizin karne heyecanını hep birlikte paylaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.


İlimiz genelinde anaokullarımızda 5950, ilkokullarımızda 29700, ortaokullarımızda 27410, liselerimizde 27600 öğrencimiz karne heyecanı yaşıyor. Öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini geliştirdiği, öğretmenlerimizin fedakârca çalıştığı, velilerimizin destekleriyle güç verdiği bir yılı geride bıraktık. Bu süreçte gösterdiğiniz özveri ve gayretlerinizden dolayı hepinize teşekkür ederim. Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra sosyal ve kültürel alanda da gelişim göstermeleri bizleri gururlandırıyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alabilmesi için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.


Sevgili Öğrenciler,
Başarılı bir eğitim-öğretim yılının ardından keyifli bir tatil geçirmenizi dilerim. Dinlenin, yeni hobiler edinin ve ailelerinizle güzel vakit geçirin. Sizler, ülkemizin yarınlarısınız, geleceğe sizler yön vereceksiniz. Tatilin sevincini yaşarken güçlü yarınlarımız için kitap okumayı ihmal etmeyin ve yeni bilgiler öğrenmeye devam edin. Sizleri yeni eğitim döneminde yenilenmiş ve hazırlanmış bir şekilde bekliyor olacağız. 

Değerli Öğretmenlerimiz,
Milletimizin bizlere emaneti olan evlatlarımıza gösterdiğiniz fedakârlık ve şefkatiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Emeğiniz ve özverinizle öğrencilerimizin hayatında büyük farkındalıklar oluşturuyorsunuz. Bu tatil döneminin sizin için de dinlenme ve yenilenme fırsatı sunmasını temenni ederim. 

Kıymetli Velilerimiz,
Çocuklarımızın eğitim sürecine verdiğiniz destek için teşekkür ederim. Onların başarılarında sizin katkınız büyüktür. Çocuklarımız ve gençlerimiz, en çok ailelerinden alacakları destekle mutlu olurlar. O sebeple aileler, hangi yaşta olurlarsa olsun çocuklarıyla kuracağı kuvvetli iletişim bağlarının karnelerden, alınan notlardan her zaman daha önemli olduğunu unutmamalıdır. Tatil döneminde çocuklarınızla kaliteli zaman geçirmenizi temenni ederim. 
Hem ilimiz hem de ulusal düzeyde önemli başarılara imza attığımız bir yılı geride bıraktık. “Türkiye Yüzyılı” inşa edecek çocuklarımız için yeni eğitim-öğretim yılında, daha büyük hedefler ve başarılarla bir araya gelmek ümidiyle, hepinize sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir tatil dönemi dilerim.”

8F9D3A8A 5De0 4Ab0 Af8E 4Fb19982Ab7D

Muhabir: Ercan Demir