"Olmayan parayı harcayamayız" "Olmayan parayı harcayamayız"

Eski CHP Merkez İlçe Başkanı  Ebru Uzun, eski İl Başkanı Halil Furat’ın Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu’na yönelik yerel televizyona verdiği açıklamaya tepki göstererek, “Daha düne kadar adaylığı için direttiğiniz insana, kendi öz eleştirinizi yapmaktan kaçınarak, üzerinde tepinip  faturayı  kesmekle kurtaramazsınız! Birlikte çaldınız, birlikte oynadınız” dedi. 
Zonguldak İnşaat Mühendisleri Odası il temsilcisi Ozan Demirtaş’a yönelik saldırıyla ilgili yapılan açıklamanın altına imza attığını, ancak sonrasında Halil Fırat’ın (isim vermeden) yaptığı açıklamayı kabul etmediğini ifade eden Ebru Uzun’un açıklaması şöyle:
“Kamuoyunda günlerdir konuşulan Merkez İlçe Başkanımız Osman Zaimoğlu'nun önceki dönem Belediye Meclis Üyemiz Ozan Demirtaş'a şiddet içeren bir eylemde bulunmasını eski il ve ilçe başkanları olarak bir açıklama ile kınadık.
Evet, ortak açıklamaya imza verdim ve sebebi ne olursa olsun sevgili Ozan'a yapılan bu hareketi bir kez daha kınıyorum.
Ancak sonrasında eski il başkanımızdan ortak metnin bütünlüğüne gereksiz bir anlam yükleyen açıklama geldi. Yaptığımız ortak açıklamanın mürekkebi kurumadan kendi siyasi hesaplarına ve hesaplaşmalarına bizleri de ortak gibi göstermeleri kabul edebileceğim bir durum değil.
Ortada ayıplı bir durum varsa sorumluları utanıp susacağı  yerde herkesten çok sesi çıkıyorsa sormak isterim..!
Gelinen noktada hesaba ortak değilmisiniz?
Dün göremediğinizi bugün mü gördünüz??
Daha düne kadar adaylığı için direttiğiniz insana, kendi öz eleştirinizi yapmaktan kaçınarak, üzerinde tepinip  faturayı  kesmekle kurtaramazsınız!
Sonuçta hepiniz oradaydınız!
Birlikte çaldınız, birlikte oynadınız…
Ha bir de şimdi sızlanıyorsun...
Yalan mı?
Ben  sevgili Ozan'a yapılan ayıbı ayrı, sizin ayıbınızı ayrı değerlendiriyorum bu böyle biline.”

Kaynak: Haber Merkezi