İlk olarak 9 Kasım 2000 yılında piyasaya sürülen Counter Strike oyun serisi piyasaya çıktığı ilk günden beri dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncuya ulaştı. 21 Ağustos 2012 piyasaya sürülen yılında Counter Strike: Global Offensive, ya da oyuncular arasında bilinen adıyla CS GO için yolun sonu geldi. 27 Eylül 2023 tarihinde piyasaya sürülen CS 2 oyunuyla birlikte tıpkı geçtiğimiz günlerde EA Sports’un en çok oynanan oyun serisi FIFA’nın başta Steam ve Epic Games gibi dijital mağazalardan kaldırılması gibi CS GO oyunu da dijital mağazalardan kaldırıldı. Ayrıca oyunun eski sürümünü kullananların, sunucuların kapatılmasından dolayı eski oyunda online sunuculara bağlanamadıkları da öğrenildi. 

Şuan için ek paketler hariç oyunun standart sürümü ücretsiz olarak kullanıcılara sunulurken eski oyunu elinde bulunduran oyuncuların ellerindeki mevcut oyunu güncelleyerek CS 2’nin ücretsiz standart sürümüne geçiş yapabileceği öğrenildi. 

Yaşanan bu olaydan sonra birçok kullanıcı sosyal medya hesaplarından konuya ilişkin yer yer komik de olan bazı veda paylaşımları yapıldı.

HABER: BİLAL ŞAFAK ADIGÜZEL

Eski Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir’den ALTAY Tankı açıklaması Eski Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir’den ALTAY Tankı açıklaması

Editör: TE Bilisim