CHP Zonguldak il Başkanı Devrim Dural, konuşmasına şöyle devam etti:

HALKIN YANINDA OLANLARLA OLMAYANLAR ARASINDAKİ FARK ORTAYA ÇIKTI

“Zonguldak'ta 8 ilçemizin 6 tanesinde başarılı olan, belediyeleri kazanan bir Cumhuriyet Halk Partisi'nden söz ediyoruz. Dolayısıyla burada gerçekten tarihi ve büyük bir başarı elde ettik. Tüm ekiplerimizle beraber. Bizim aslına bakarsanız hedefimiz  8’de 8 yapmaktı. Sekizde altı olması da tabii ki büyük bir başarı. Zonguldak merkez belediyesinde ve Kozlu ilçemizdeki oy oranlarında belki üç dört puan altını düşünebiliriz ama iki ilçemizde de büyük bir farkla seçimleri kazanabileceğimizi zaten öngörmüştük. Yani gerçekten makasın çok açık olduğunu, farkın çok açık olduğunu biz sahada seçim çalışmalarında görüyor ve biliyorduk. Yani seçim sonuçları için sürpriz oldu diyemeyiz. Sonucun böyle olacağını rakipleriniz bile seçime son 15 gün kala görmüşlerdi. Halkın yanında olanlarla, halkın yanında olmayanların arasındaki fark bu seçimlerde ne bir şekilde ortaya çıktı.”

HÜKÜMETİN TASARRUFA ÖNCE KENDİNDEN BAŞLAMADI GEREKİR

Hükümetin açıkladığı tasarruf tedbirleri konusuna da değinen Dural, şunları söyledi:”
“22 senelik iktidarın yanlış yönetimleri sonucunda oluşan bir durumdur bu. Bu tasarruf tedbirleri bilindiği gibi 8’inci tasarruf tedbiri. Şimdi sormak lazım bu 7 tane tasarruf tedbirini de siz almadınızmı da 8’inci tasarruf paketini açıkladınız? Demek ki bu tasarruf tedbirleri de yalan. Yani bunlara da halkımız inanmıyor. Biz de inanmıyoruz. Yani şimdi kamunun bu hantal harcama yapısı için herhangi bir tasarrufta bulunmayacaksınız. Halktan tasarruf etmesini bekleyeceksiniz. Bu tabii kabul edilebilir bir durum değil. Bin 100 odalı saray yapanların tasarruftan bahsetmesi zaten mümkün değildir.

BAŞKAN ERDEM, ‘ŞEHRİMİZ ZONGULDAK’ SERGİSİNİ GEZDİ BAŞKAN ERDEM, ‘ŞEHRİMİZ ZONGULDAK’ SERGİSİNİ GEZDİ

İlk önce sarayınızdan çıkacaksınız buradan tasarruf edeceksiniz. Makam araçlarınızdan tasarruf edeceksiniz. Bu harcamalarınızdan tasarruf edeceksiniz. Kara delik oluşturulan bu yap işlet devret modeliyle yapmış olduğunuz geçiş garantili otoyollar, geçiş garantili köprüler, hasta garantili hastanelerdeki kara delikleri kapatacaksınız. Yani düşünebiliyor musunuz? Hasta garantili hastane kelimesi size ne ifade ediyor? Yani ben bunu çok ilginç buluyorum yani. Siz insanların hastalanacağına dair garanti veriyorsunuz yatırımcıya. Aslında yapılanlar kamu kaynaklarının verimsiz bir şekilde etkin olmayan bir şekilde paylaştırılmasıdır.”

Whatsapp Image 2024 05 16 At 15.35.09

Whatsapp Image 2024 05 16 At 15.27.11

Kaynak: Seçkin Kırarslan