Onlar için en özel gün bugün! Onlar için en özel gün bugün!

Zonguldak’ın Beycuma Beldesi’nde Kurban Bayramı Futbol Dostluk Turnuvası düzenlenecek. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan geleneksel futbol turnuvasında 10 takım mücadele edecek.

Beycuma’da futbolun duayen isimlerinden Zihni Köktürk’ün öncülük ettiği futbol turnuvasına Belediye Başkanı Vural Kundakçıoğlu’nun yanı sıra Beycuma Merkez Mahallesi Muhtarı Öner Öztürk ve Beycuma Eczanesi sahibi Önder Öztürk sponsorluğunda  gerçekleştirilecek.

VURAL KUNDAKÇIOĞLU: “BAYRAM TADINDA TURNUVA OLACAK”

Beycuma Belediye Başkanı Vural Kundakçıoğlu, “Beldemizde bu yıl üçüncü kez böylesine önemli bir futbol turnuvası düzenliyoruz. Turnuvaya 10 takım katılıyor. Geçtiğimiz yıl futbolseverler kadın, çoçuk ve yetişkinlerin de büyük ilgi gösterdiği bu önemli turnuvaya bu yıl da büyük ilgi olacak. Belediye olarak futbol sahasının çevre düzenlemesi, tesislerde geniş kapsamlı iyileştirme yaptık. Beycuma’da unutulmaz bir şölen daha yaşatacağız. Turnuvanın düzenlenmesinde öncülük eden Zihni Köktürk, Önder Öztürk ve Öner Öztürk’ü kutluyorum. Ben Belediye Başkanı olarak tüm takımlara şimdiden başarılar diliyorum. Şampiyonlar ligi tadında bir futbol şöleni olacağını öngörüyorum. Tüm futbolseverleri Beycuma’da düzenleyeceğimiz kurban bayramında futbol şölenine davet ediyorum.

TURNUVAYA KATILAN TAKIMLAR:

1 Korucukspor, 2 Karacaörenspor, 3 Çayköyspor, 4 Hacıköyspor, 5 Karamanspor, 6 Saraycık Kuzcaspor, 7 Karaderespor, 8 Saraycıkspor, 9 Ayvatlar Bölücekspor, 10 Beycuma Birlikspor.

ZİHNİ KÖKTÜRK TURNUVA HAKKINDA DETAY BİLGİ VERDİ

Tertip Komitesi Başkanı Zihni Köktürk turnuva ile ilgili açıklamalarda şu açıklamada bulundu: “Beycuma dostluk futbol turnuvası Beycuma sentetik çim sahasında tertip komitesinin ve Beycuma Belediyesi’nin organizatörlüğünde Kurban bayramda başlayıp bayram bitişinde final maçıyla sona erecektir. Beycuma ve Zonguldak köy ve mahalle takımlarının katılımıyla Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün destekleri, Klasman hakemlerle nizami futbol kurallarının uygulanmasıyla gerçekleştirilecek.

Tertip komitesinin turnuvaya özel maddesi gereği her takımın 5 yabancı kontenjanı uygulanacağı müsabaka başlamadan iki takımın sahaya 18 kisilik oyuncu listesi haricinde 2 idareciyle 20 kişinin sahada yedek oyuncu kulübesine girebilecek. Bunun haricinde hiç kimsenin kulübeye girmesi mümkün olmayacak, Ayrıca tertip komitesi ve turnuvaya müdahil olabilecek emniyet güçlerinin müsabaka hakemi ve saha gözlemcisinin istemi sonucu saha kenarında olabilecek.

Bunun haricinde saha müşahidinin müdahale etmesiyle saha kenarında müsabakanın seyrine etki edebilecek olumsuz davranışlar sergileyen idareci uyarılacak, olumsuzluğuna devam ederse hakem kararıyla dışarı çıkarılacaktır. Müsabaka esnasında hakemden kırmızı kart gören oyuncu ve idareci yedek oyuncu da sahadan ihraç edilecektir. Beş yabancı kuralını ihlal eden takımın bu ihlali tespit edilirse 3-0 hükmen mağlup olacaktır. Tüm bu kurallar haricinde takımlarımızın bunun bir bayram şöleni olduğunun bilinciyle fair-play ruhuyla ve seyircilerin alkışlayacağı centilmenlikle mücadele etmelerini istiyoruz. Bunun aksini yapıp kazanmak uğruna rakibini sakatlayıcı küçük düşürücü sözlerle tahrik etmek yoluyla sevimsiz hareketler yapan futbolcu ve takım kupayı da alsa gereken samimiyeti görmeyecek. Bundan sonraki turnuvalara kesinlikle katılımı engellenecektir. Yani amaç dostluk ve bayramlaşma yanında alkışlanacak bir turnuva olmasıdır. Bunları yazmamızın bile gereksiz olduğunu turnuva bitiminde bizleri utandırmanızı arzu eder tüm katılımcı takımlara başarılar dileriz”

TERTİP KOMİTESİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYOR

Tertip komitesi: Vural Kundakçıoğlu: Beycuma Belediye Başkanı, Önder Öztürk: Beycuma Öztürk Eczanesi, Öner Öztürk: Beycuma Merkez Mahallesi Muhtarı,  Zihni Köktürk: Köktürk Pide Salonu.

HABER: ENDER YÜKSEL

445105841 3962120230742679 4975508613899194150 N3Ğev

Muhabir: ENDER YÜKSEL