ERDEMİR’in o dönem OYAK yöneticilerine bile ‘ruhsat alamıyoruz’ dediği dönemde biz tüm o projeleri inceledik ve bunun bizimle alakalı değil yapı denetim ile alakalı olduğunu söyledik. Çünkü daha yapı denetim atanmamış projeye. Yapı denetim atanmayan  projeye ruhsat vermek mümkün mü? Sistemsel olarak bu mümkün değil. Çünkü ancak yapı denetim ruhsatı kesebiliyorsunuz.”

Ayrıca Mustafa Çevik kendisinin görev yaptığı dönemde ERDEMİR’in tüm projelerinde yapı denetim taleplerinin cevaplandığını ve ruhsat verildiğini söyleyerek şunları söyledi.

"Gerçek Belediyecilik" "Gerçek Belediyecilik"

“Benim görev yaptığım dönemde ERDEMİR ile en ufak bir sorunumuz yoktu. Kurumsal olarak... Yapı ruhsatı mı istedi, tüm evrakları yapı denetim bize getiriyordu ve bizim ilgili birimlerdeki arkadaşlarımız incelemeyi yapıyordu. Ona göre de onay veya ret durumu belli oluyordu. Bir tane bile ‘Ruhsat alamadık’ dedikleri proje var mı o dönem için?  Çıksın bir OYAK yetkilisi ‘Başvuruyu tam ve eksiksiz yaptık ama, onay alamadık’ desin eğer onay alamadığı proje varsa. Ama yok, çünkü her şey yazılı, kağıt üstünde belgeli. Koskoca kurum, sokak ağzıyla konuşmasın ‘alamadık, yapamadık’ falan diye.  Çıksın açıklasın her şeyi" ifadelerini kullandı.

Editör: TE Bilisim