Cumhuriyet Halk Partisi Kilimli Belediye Başkan adayı Erol Sarıal, beraberinde partililerle birlikte Zonguldak Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.
Ziyarette ilk konuşmayı yapan ZGC Başkanı Derya Akbıyık, CHP Kilimli Belediye Başkan adayı Erol Sarıal ve ekibine 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek seçimlerde başarılar diledi.
Belediyecilik kamu işi, halka hizmettir. Kamu gücünü güçsüzlere karşı değil, hizmet gücüyle halkla dayanışmak için adayız diyerek sözlerine başlayan CHP Kilimli Belediye Başkan adayı Erol Sarıal, şunları söyledi:
KİLİMLİ’Yİ BÜYÜTMEMİZ, GELİŞTİRMEMİZ MÜMKÜN
“Adaylığımız açıklandıktan sonra Kilimli’de bulunan sivil toplum kuruluşlarını, sendikaları, muhtarlarımızı ziyaret ettik. Ardından ev toplantılarına başladık. Mahallelerde kadınlarımızla, kız kardeşlerimizle, beyefendilerle gençlerle, yaşlılarımızla yeniden selamlaşıyoruz, tanışıyoruz ve destek istiyoruz. Her gün başka bir mahallede bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim amacımız Kilimli'de seçimleri Cumhuriyet Halk Partisi olarak ekibimizle birlikte almak. Kilimli halkının yaşamını kolaylaştırmak, olabiliyorsa Kilimlilerin yaşamını daha ekonomik halde kullanmalarına yardımcı olmak, su tarifleriyle, ulaşım fiyatlarıyla, belediye uhdesi adı altında muhtaç ailelerin çocuklarına kreş, üniversite hazırlık dershanesi gibi projelerimiz var. Yardımlaşma, dayanışma için projelerimiz var. Teşvik ederek iş alanı açma projelerimiz var. Belediyenin yapacağı önemli projeler var. Bunların hepsi özelde Kilimli’de nüfusu artırmak. Kilimli nüfusunu artırmak için birinci önceliğimiz belediye ortaklı konut projesi yapacağız. Bunu yapmadan Filyos Vadisi'ne doğru Zonguldak coğrafyasının siyasi haritasını öne sürdüğü Kilimli’yi büyütmemiz, geliştirmemiz mümkün değil. 
KAYNAKLARIN KİLİMLİ’YE HİZMET OLARAK DÖNMEDİĞİNİ GÖRÜYORUZ!
Çalışmalarımızda bugüne kadar Kilimli Belediyesi'nin yapmış olduğu çalışmaların beğenilmediği verilen sözlerin, vaatlerin tutulmadığını seçmenler bize açıkça söylüyor. Gerçi belediye başkanımız yüzde yetmişini yaptığını söylüyor ama biz kitapçığını incelediğimizde on beş vaadinden bir iki tanesini yaptığını ve bunları da yarım yamalak yaptığını görüyoruz. Ama sahil yolunu belediye yaptı dersek, tünelleri niye yaptı dersek, Cumhurbaşkanımızın ziyareti için hazırlanan göbeği belediye yaptı dersek, çevre ve şehircilik bakanlığının her beldede, ilçede yaptığı millet bahçesi adı altında aslında standarda da uymayan yerleri Kilimli Belediyesi yaptı dersek çok şey yapmış gibi görünüyor. Kilimli'ye giren kaynaklarla, Kilimli halkından alınan vergilerle Kilimli'de belediyenin harcama yaparak yaptığı bir işi ben tamamen orantısız görüyorum. Yani elde edilen kaynaklarla belediyenin topluma hizmet anlamında yaptığı hizmetleri arasında büyük bir uçurum var. Yani kaynakların çarçur edildiğini, yanlış yönetildiğini, Kilimliye hizmet olarak dönmediğini görüyoruz.” 

İsmail Hakkı Özölçer’den MÜSİAD’a ziaret İsmail Hakkı Özölçer’den MÜSİAD’a ziaret

Whatsapp Image 2024 02 05 At 12.40.09

Kaynak: Seçkin Kırarslan