Ak Parti’de değişim başlıyor! Ak Parti’de değişim başlıyor!

Karadeniz Ereğli Belediyesi, Bağlık Mahallesi Sinema Yolu Sokak No:1/1 adresinde kayıtlı olan ve toplamda 3.814,07 metrekarelik alana sahip taşınmazı Devlet İhale Kanunu'na göre kapalı teklif usulüyle kiraya verecek.

Karar, Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi'nin 13 Nisan 2024 tarihli toplantısında alındı ve kiralama süresi sözleşme tarihinden itibaren 10 yıl olarak belirlendi.

Kiralamaya ilişkin detaylar şu şekilde:
"İhale, 28 Mayıs 2024 Salı günü saat 14:30'da Zonguldak ili KDZ. Ereğli Belediyesi Encümeni Salonu'nda gerçekleştirilecek. Tahmini aylık kira bedeli 50 bin TL olan taşınmazın 10 yıllık kira bedeli ise 6 milyon TL olarak belirlendi. İhaleye katılmak isteyenlerin %3 geçici teminatı 180 bin TL olarak ödemeleri gerekmektedir. Ayrıca, ihaleyi alan kiracının sözleşme imzalamadan önce ilk 3 yıla ait kira bedelini peşin olarak belediyenin belirleyeceği hesap numarasına yatırması gerekmektedir. Kiracı, ihale kararının kendisine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde 10 yıllık kira bedelinin %6'sı oranında kati teminat tutarını ödeyerek sözleşme yapmak zorundadır. Sözleşme yapmayan kiracının geçici teminatı irat kaydedilecek ve ilgili yasal düzenlemeler uygulanacaktır."

Kaynak: Burak Güney