Ziyarette ilk konuşmayı yapan Türk Hemşireler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Arife Ayaz, Başkan Tahsin Erdem’i tebrik ederek şunları söyledi:

Bülent Ecevit Üniversitesi şokta... Bir ilk yaşandı! Bülent Ecevit Üniversitesi şokta... Bir ilk yaşandı!

“Derneğimizin Zonguldak Şubesini 1990 yılında kurduk. Çok uzun yıllardır genel merkezimizle birlikte çalışmaya devam eden bir şubeyiz. Türkiye genelinde on sekiz tane şubemiz var ama bütün illerde temsilciliklerimiz olan ve Türkiye’de 1933 yılında kurulmuş ve bugüne kadar hayatını devam ettiren,  hiçbir zaman kapanmamış, herhangi bir siyasi  bir uzantıları olmamıştır.  Bu şekilde çalışmalarımıza devam etmeye çalışıyoruz. Kısaca derneğimiz hakkında söyleyebileceklerim bu kadar.”

Zonguldak Belediye başkanı Tahsin Erdem ise hemşirelerin gününü kutlayarak şunları ifade etti:

“Sadece aslında sizleri böyle hemşireler haftasında kutlamak değil yılın her döneminde hatırlatmak gerekiyor. Neden bunu söylüyorum? Çünkü geçtiğimiz dönemlerde, geçtiğimiz yıllarda Pandemi döneminde milletimiz için nasıl bedeller ödediğinizi, canınızla ödediğinizi Türkiye'de hepimiz birlikte şahit olduk. Benim için çok değerlisiniz. Samimiyetle söylüyorum. Çünkü her an için hastanede şefkat dolusunuz. Bunu bütün bütün hastanede işi olanlar görüyor. Keşke değeriniz pandemide bu şekilde bilinmeseydi. Bedel ödeyerek öğrenilmesi ama en azından bunu da ispatladınız. Ben haftanızı tekrar kutluyorum. Dernek aşamasında bizlerden her ne talebiniz olursa olsun mutlaka bir pozitif ayrımcılığa izin verilecektik.”
Konuşmaların sonunda Türk Hemşireler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Arife Ayaz, Belediye Başkanı Tahsin Erdem’den bir sonraki hemşireler haftasıı’nda bilbordkarda yer almak istediklerini belirtti Başkan Tahsin Erdem’de seneye gereğinin yapılacağının sözünü verdi.

Whatsapp Image 2024 05 13 At 10.16.00 (2)Whatsapp Image 2024 05 13 At 10.16.00 (3)

Kaynak: Seçkin Kırarslan