Burada şahısların da önemli olduğunu göstereceğiz diyen Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin, açıklamasına şöyle devam etti:
SON DAKİKAYA KADAR BEKLEDİM
"Ben bu AK Parti'de iki dönem görev yaptım. Görev yaptığım sürece de bir hatamın, bir eksiğimin olmadığını düşünüyorum. Başarılıydım. Belediyecilikle alakalı bana hiç kimsenin söylediği, yorum yaptığı bir şey yok. Son dakikaya kadar bekletildim. Neden belediye başkan adayı olmadığımı dahi bana söylemediler, anlatmadılar. Ama duyduklarımız birilerinin para gücü, kirli para gücü onu yenmiş. Öyle duydum. Doğrudur, yalandır bilemeyeceğim. Keşke bunu daha düzgün bir dille söyleselerdi. 
SADECE AK PARTİNİN SEÇİM KAZANMADIĞINI GÖSTERECEĞİZ
Buradaki arkadaş grubumuzda, meclis üyelerimizle, beni seven dostlarımla birlikte gelecek döneme hazırlanacağız. Biz bu arkadaşlara müsaade etmeyeceğiz. Gelik halkının ne kadar dik durduğunu, ne kadar onurlu olduğunu, sadece burada AK Parti'nin seçim kazanmadığını göstereceğiz. Burada şahısların da önemli olduğunu göstereceğiz. Şuan hangi partiden aday olacağımızın kararını vermedik.  Yarın (Pazartesi) kesin kararımızı verip ondan sonra partiden istifamızı vereceğiz. Onlarla vedalaşıp inşallah önümüzdeki dönem tercihimizi yapacağız. 
NE OLURSA OLSUN SEÇİME GİRECEĞİZ
Bizim için parti çok da önemli değil. Zaten belediye başkanlarının partili olması bence doğru değil. Ama ne olursa olsun bir partiden seçime gireceğiz. O partiyle birlikte inşallah yollarımızı birleşeceğiz. Partiye değil Gelik beldesine hizmet edeceğiz. Ama o partiyi de arkamıza alacağız inşallah. Niyetimiz öyle. Yarın (Pazartesi) bunun kararını vereceğiz. Açıklayacağız.” 
AK Partiden aday gösterilmeyen Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin’in belediye binası önünde düzenlediği basın açıklamasına çok sayıda Gelik halkı katılarak desteklerini gösterdiler. 

Anneannesinden öğrendiği o meslekle istihdam sağlıyor Anneannesinden öğrendiği o meslekle istihdam sağlıyor

Whatsapp Image 2024 02 11 At 14.05.39Whatsapp Image 2024 02 11 At 14.05.39 (1)

Kaynak: Seçkin Kırarslan