Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında şunları söyledi: “Sevgili Gökçebeyli hemşehrilerim 

“Hizmetleriniz, ülkemizin geleceği için hayati önem taşıyor” “Hizmetleriniz, ülkemizin geleceği için hayati önem taşıyor”

2023-2024 sezonunda Süper Amatör Lig’de mücadele eden Gökçebeyspor futbol takımımız zor şartlar altında lige tutunarak büyük bir başarıya imza atmıştır.

Tabi ki hiçbir başarı cezasız kalmaz! 

Başarıyı görmezden gelenler ve takıma hiçbir katkısı olmayanların sürekli eleştirisine maruz kalmak beni ve Gökçebeyspor yetkililerini hem yormuş hem de derinden etkilemiştir.

Yorucu bir sezonun ve eleştirilerin ardından 5 yıldır kulüp başkanlığını sürdüren Murat YILMAZ kulüp başkanlığı görevini sürdüremeyeceğini yorulduğunu ve yıprandığını belirterek görevinden istifa ettiğini açıklamıştır.

Bu sürecin akabinde  yıllarca formasını terlettiğim ve Kulüp Başkanlığı’nı yaptığım Gökçebeyspor’un  

Sahiplenilmemesi ve destek değil sürekli köstek olanların tek amaçlarının üzüm yemek değil  bağcıyı dövmek olduğu’nu net bir şekilde ortaya çıkartmıştır .

Gökçebeyspor 1963 te kurulmuş  büyük  fedakarlıklarla bugünlere gelmiştir. Belediye spor olmamasına rağmen tarafımca gereken tüm destek yapılmıştır. Gelinen süreçte tek başıma sürdürebileceğim bir kurum olmaktan çıkmış maddi  ve manevi büyüklüğe ulaşmıştır .

Gökçebeyspor Kulüp yönetiminde görev alıp  destek olmak isteyenleri göreve davet ediyorum .Görev paylaşımı yapılmaz ve yeterli destek sağlanmaz ise 2024-2025 sezonunda  Gökçebeyspor A takımı  ligden çekilerek alt yapı çalışmaları ile yoluna devam edecektir.  İlerleyen  yıllarda kendi bünyesinde yetiştirdiği futbolcular ile alt liglerden katılım sağlayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

449134464 1823667701459344 1273985323814028581 N

Kaynak: sosyal meyda