CHP Kilimli Belediye Başkan Adayı Erol Sarıal, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerini değerlendirdiği bir paylaşım yaptı. Sarıal, adaylığını açıkladıktan sonra bunu içine sindiremeyen, bugüne kadar hep şahsi siyasal beklentilerle hareket eden bazı partililerin bir eli, iki ayağı başka partilerde dolaşan tiplerin sahneye koydukları oyunlar sonucu belediye başkanlığı seçimlerini kaybettiklerini ifade etti.

Kapıları ardına kadar halka açtı! Kapıları ardına kadar halka açtı!

31 MART 2024 SEÇİM MESAJI

Erol Sarıal’ın açıklaması şöyle: “31 Mart 2024 yerel seçimleri sona erdi.

Adaylar ve seçimlere katılan siyasal partiler arasında düzeyli, barışçıl bir seçim dönemi oldu.

Ayrı ayrı hepsini kutluyorum. Öncelikle beş senedir birlikte yürüdüğüm çok değerli yol arkadaşlarıma, gönüllü dostlarıma, sandıklara giderek tercihini yansıtan tüm Kilimlilere ayrıca teşekkür ediyorum.

Her seçimin bir sonucu vardır. Seçimde ortaya çıkan halkın iradesine saygı duyuyorum.

Biz aday olduktan sonra, bunu içine sindiremeyen, bugüne kadar hep şahsi siyasal beklentilerle hareket eden; partimizin içinde olup, bir eli, iki ayağı başka partilerde dolaşan tiplerin sahneye koydukları oyunlar sonucu belediye başkanlığı seçimlerini kaybetmiş bulunuyoruz.

Buna karşın beş sene boyunca ilçe genelinde düzenlediğimiz halkçı devrimci örgütsel hareketimiz, AKP'nin Zonguldak genelinde en yüksek desteği aldığı 2023 Genel Seçimleri dahil, 2024 Yerel Yönetim Seçimlerinde de AKP'ye karşı başarılı sonuçlar almıştır.

Seçim sonucunda Kilimli'de Belediye Başkanlığını kazanan Kamil Altun'u, çalışma arkadaşlarını;

İyi Parti listesinden seçilen Belediye Meclis Üyelerini;

Yine, CHP listelerinden seçilen Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyesi çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyor, güzel Kilimlimiz için başarılı hizmetlere imza atmalarını diliyor,

Saygılar Sunuyorum.”

Kaynak: Haber Merkezi