Seyir halindeki cip alev aldı Seyir halindeki cip alev aldı

31 Mart yerel seçimlerinde Yenice Belediye Başkanı seçilen Sertaş Karakaş ve ailesinin adı Yenice'de dün gece yaşanan kavga ile anıldı. İddialara göre, ilçede eğlence mekanı işleten bir işletmeci Başkan Sertaş Karakaş ile yaptığı görüşmede belediye başkanının işten çıkardığı işçiler sebebiyle sözlü tartışma yaşadı. Bunun üzerine Başkan Sertaş Karakaş'ın kardeşi ve ayrıca Sandalye Fabrikası Yönetim Kurulu Üyesi İş İnsanı Güntaş Karakaş ve beraberindeki silahlı ve sopalı kalabalık grup, Başkan Sertaş Karakaş ile tartışan kişinin sanayide bulunan işletmesini basarak, kavga etti.
 
Silahların çekildiği, taş ve sopaların havalarda uçuştuğu kavgada yaralananlar olurken, olay yerine çok sayıda ambulans, polis ve jandarma ekibi geldi.
 
Olay yerine gelen polis ve jandarma ekipleri Karakaş ailesi üyelerini ve kavgaya karışan herkesi gözaltına alarak, emniyete götürdü. 

Gözaltına alınanlar arasında Güntaş K. Tahsin K. Koray K. ve çok sayıda kişi olduğu öğrenildi.

İlçede büyük ses getiren kavga sonrası Belediye Başkanı Sertaş Karakaş'ın tartıştığı kişiyi niçin emniyete şikayet etmeyip, kendi ailesini karıştırdığı ise büyük eleştiri aldı. 

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Kaynak: Ergin Özkul