İyi Parti il Başkanı Erdal Gülay, 27 Nisan 2024 tarihinde yapılan kurultay ve genel başkan değişikliği değerlendirdi.

Meral Akşener’den sonra yeni Genel başkanın Musafa Dervişoğlu olduğunu ve kurultayın partiye yakışır şekilde gerçekleştiğini belirten il başkanı Erdal Gülay şunları söyledi

YENİ GENEL BAŞKANIMIZ DERVİŞOĞLU OLMUŞTUR

“Öncelikle şöyle ifade edeyim. 27 Nisan 2024 tarihinde Sayın Genel Başkanımızın almış olduğu kurultay kararında kendisinin aday olmayacağını beyan etmesi sonucunda 3 adaylı bir kurultayla yarışa gidildi. Burada yarışan 3 aday Sayın Musavat Dervişoğlu, Sayın Koray Aydın ve Sayın Tolga Akalın üçü yarıştı. Birinci ve ikinci turlarda yarışı önde getiren Musavat Dervişoğlu olmuştur. Üçüncü turda üçüncü turda ise Sayın Tolga Akalın çekildiğini ifade etti. Bu ifadenin sonucunda üçüncü turun sonucunda da Kurultayın kazananı Sayın Musavat Dervişoğlu İYİ Parti'nin kurucu genel başkanımız Meral Akşener hanımefendiden sonra yeni genel başkanımız olmuştur. 

Büyük seçim bugün! Büyük seçim bugün!

PARTİMİZE YAKIŞIR BİR KURULTAY OLDU

Sayın Musavat Dervişoğlu'na destek veren, vermeyen tüm delegelerimizin oradaki onurlarıyla, gururlarıyla ve kavgasız, gürültüsüz bir kurultay yaşanmıştır. İyi Parti'ye de yakışan bu olmuştur. Genel Başkanımız Sayın Musavat Dermişoğlu da salonda kürsüye çıkarak oy veren, vermeyen tüm illerin il başkanları, ilçe başkanları ve üst kurul delegelerine hepsine teşekkür etmiştir. Ve İYİ Parti'yi daha iyi noktalara, daha üst sıralara çıkarma adına birlik ve beraberlik açısından orada bizlere hitap etmiştir. 

MERAL AKŞENER’E BUNDAN SONRAKİ YAŞAMINDA BAŞARILAR DİLİYORUZ

Tabii ki İYİ Parti'yi iktidara taşımak açısından en azından yani bu dönemde bir kan değişikliğinin gereğini duymuş ki Sayın Genel Başkanımız. Burada kendisini feda etmiştir. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in bu partiyi kurarken neler yaşadığını tüm Türkiye bilmekte çok zorluklarla kurulan, çok bedeller ödenerek kurulan bir partidir. Kendisinin emeği yüzde 100’dür. Bizler kendisine bundan sonraki yaşantısında başarılar diliyoruz. 

YENİ GENEL BAŞKANIMIZLA İKTİDAR YOLUNDA ZONGULDAK TEŞKİLATLARI OLARAK CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ..

Sayın Musabat Dervişoğlu Genel Başkanımızın da bizlerle beraber bu partiyi büyütmek adına gelecekteki iktidar yolunda birlikte çalışmak için varlığımızı, yoğumuzu ortaya koyacağız. Canlı başta Zonguldak il ve ilçe teşkilatları olarak İYİ Parti'yi üst seviyelere taşımak adına mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Öncelikle Sayın Genel Başkanımız Müsavat Dervişoğlu bir genel diğeri kurulu, bir teşkilatlanma adına yapmış olduğu toplantıda genel başkan yardımcılarını, teşkilat başkanını, siyaçlar başkanını ve yani bir takım divanını oluşturdu. Bu divanda da Sayın Genel Başkanımızın belirlemiş olduğu divan üyeleriyle birlikte bizler de teşkilat olarak, Teşkilat başkanımız olan Sayın Hasan Toktaş vekilimizi, Bursa milletvekilimiz kendisi, önümüzdeki haftalar içerisinde bir ziyaret gerçekleştireceğiz. İl teşkilatı olarak kendimiz hem Sayın Genel Başkanımız Musavat Dervişoğlu'na hem de divanda görev alan teşkilat mensubu milletvekillerimizi ziyaret edeceğiz”

Kaynak: Ercan Demir