Sesli’ye Bozhane’de muhteşem karşılama! Sesli’ye Bozhane’de muhteşem karşılama!

 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde partisinden yeniden aday olmak için, CHP Devrek İlçe Örgütüne aday adaylığı başvurusunda bulunan Başkan Çetin Bozkurt, parti önünde toplanan vatandaşların yoğun sevgisi ve alkışlarıyla karşılandı.
     CHP Devrek İlçe Başkanı Uğur Dikenli’ye aday adaylığı başvuru belgesini teslim eden Başkan Çetin Bozkurt, halka hitaben bir konuşma yaptı. Başkan Bozkurt, göreve geldiklerinden buyana Devrek’te bir çok hizmetlere ve ilklere imza attıklarını, ifade etti.
     Devrek’te insan odaklı, insana yönelik çalışmalarını yaparken her zaman halkının yanında olduğunu ifade eden Başkan Bozkurt, “Ben yine kendimi sizlere, beni bu göreve layık gören halkıma bırakıyorum”dedi.
ÜLKEMİZDE YAŞANAN FELAKETLERDE HEP HALKIMIZIN YANINDA OLDUK
     Bozkurt konuşmasında şunları söyledi: “Partimiz girdiği seçimlerde ağır bir yenilgi almıştı, o zaman ki parti başkanım Yaşar Bükrü’ye dedim ki, başkanım sen bana müsaade et, ben halkımın desteğiyle seçimleri alır, Devrek’te CHP’nin bayrağını dalgalandırırım dedim. 2019 yılında Allah nasip etti, hep beraber büyük emek harcayarak bu örgüt ve Devrekliler büyük bir gayret ve azim göstererek bana sahip çıktılar. 2019’da adaylık başvurusu yaparken yakamda parti rozeti vardı şimdi belediyenin rozetini taşıyorum. Bu bize kazanma alışkanlığını getirdi. 2019 yılından bu yana çok badireler atlattık. Belediye başkanlığında 5 yılı nasıl geçirdiğimizi inanın ben bile bilmiyorum çünkü başkan seçildik akabinde Dünyayı ve ülkemizi kasıp kavuran bir pandemi dönemi geçirdik. Bir buçuk yıl insanlar insanlarımız birbirlerine yaklaşamadı. O  dönemde belediyecilik işlerinin dışına çıkmak zor iken biz üretmeye devam ettik. Tam bir buçuk yılımız böyle geçti. Onun peşinden ülkede ekonomik kriz patladı, piyasalarda durgunluk yaşandı ama belediye olarak yine durmadık, halkımıza en iyi hizmeti vermeye çalıştık. Peşinden ülkemizde deprem, yangınlar, sel felaketleri yaşadık. Belediye olarak bu afetlere kayıtsız kalmadık. Elimizden geldiği ölçüde bu afetler de insanlarımıza kucak açıp hem Devrekli olarak hem de belediye olarak sahip çıktık.
KARŞIYAKA MAHALLEMİZİ YENİDEN YAŞANIR HALE GETİRDİK
    Bakın biz pandemi döneminde fahiş fiyatlar karşısında halkımızın daha ucuz ve kaliteli ürünler alabilmesi için Halk manavı açtık. Bunları bu halkımız asla unutmayacaktır. Bütün bunlar ortada iken bir de bu yılın ortalarında Karşıyaka Mahallemizde sel felaketi yaşadık. Bütün bu olumsuzlukların belediye olarak üstesinden geldik. Karşıyaka Mahallemizi yeniden yaşanılır hale getirdik.
  Allah’ın günü yerime kayyum atadılar, Allah’ın günü beni görevden almaya çalıştılar ama hem CHP’lilerin, hem de Devreklilerin benim arkamda olduğunu bilerek asla bu itibarsızlaştırma spekülasyonlarına geçit vermedim. Bugün yine aynı gurur, heyecan ve onurla dimdik karşınızdayım.
KENDİMİ ARTIK SİZLERE BIRAKIYORUM
  Değerli Devrekliler, bugün itibarıyle adaylık başvurumuzu yaptık. Artık sizlere bırakıyorum kendimi, partililerime bırakıyorum. Hepinizi hürmet ve sevgilerimle selamlıyorum. Allah’a emanet olun”
  Başkan Çetin Bozkurt’un adaylık başvurusuna, Önceki Devrek Belediye Başkanı Hasan Kıyıcıoğlu, Gelecek partisi Devrek İlçe Başkanı Muharrem Pak, İYİ Parti Devrek İlçe Başkanı Bahadır Kıycı, Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydın, Eski CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, Eski CHP İl Başkanı Umut Başoğlu, partililer esnaf, muhtarlar ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

WhatsApp Image 2023-11-28 at 17.57.01

Kaynak: Haber Merkezi