Balık Satış Mezat alanının kısa bir sürede tamamlanacağını, Yenilenebilir Güneş Enerji Sistemi ile elde edilecek elektrik ile de balıkçıların elektrik ihtiyacının karşılanacağını ifade eden Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Elmas Televizyonuna yaptığı açıklamasında şunları söyledi:
SOĞUK HAVA DEPOSU HİZMETE GİRDİ
“İlçemizde maden işletmeciliğinden sonra balıkçılıkta hem amatör balıkçılarımızın hem de balıkçılıkla hayatını, ailesini geçirenlerin önemli olduğu bir nokta. Bu anlamda biliyorsunuz günden itibaren onların bu durumlarını daha iyi hale getirebilmek için çalışmalarımız sürüyor. BAKKA Projeli desteğimiz vardı. Burada soğuk hava deposu çok şükür hizmete alındı. Çok büyük bir eksiklikti. Batı Karadeniz'e baktığımızda Kozlu'da olmayan, Ereğli'de olan bu tarafa gittiğimizde Filyos'ta olmayan Amasra'da olan hizmet artık buradaki tüm Karadeniz'de bulunan balıkçılara, Kilimli’de bulunan balıkçılarımıza hizmet vermeye başladı. Balık Satış Mezat alanı da çok kısa bir sürede tamamlanacak. 
BALIKÇILARIMIZ İÇİN YENİLENEBİLİR GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİ KURUYORUZ
Artı yeni bir projemiz vardı önceki ay ihaleye çıktı. Şimdi de imzalarını atmak üzereyiz. Burada Yenilenebilir Güneş Enerji Sistemli bu güneş enerji sisteminden elde edilecek elektrik bir önceki projemizdeki soğuk hava deposunun elektriğini harcayacak ve buradaki balıkçılarımızın elektrik ihtiyacını karşılayacak. Balıkçı Lokali bunun içerisinde dışarıdan gelen il dışından ilçemize gelmiş olan balık teknelerinin, balıkçı gırgırlarda yaşayan personellerin yaşamlarını idame edebilecekleri, vakitlerine geçebilecekleri, sosyalleşebilecekleri, yatakhaneleri olan lokal binası ve buradaki mevcut balıkçılarımızın kendi ağlarını örebilecekleri, kayıklarının bakımlarını yapabilecekleri balıkçı barınağında çok yakında firmayla imzasını atıp kısa bir zamanda da temelini atacağız. 150 günlük bir teslim süresi var. İnşallah yüz elli gün içerisinde bunu tamamlayıp Kilimlili balıkçılarımızın buradaki mağduriyetlerini gidermiş olacağız.” 

Deva partisi belediye başkan adayları belli oldu! Deva partisi belediye başkan adayları belli oldu!

Whatsapp Image 2024 01 29 At 13.37.18

Muhabir: Seçkin Kırarslan