İl Başkanı cinayete karıştı: Her yerde aranıyor! İl Başkanı cinayete karıştı: Her yerde aranıyor!

Zonguldak Çatalağzı beldesi arası toplu taşıma hizmeti veren bazı minibüs ve dolmuşlarda, kapasite aşılarak ayakta yolcu taşınıyor. Balık istifi şeklinde yolcu taşınmasına tepki gösteren yolcular, bu yolculuğun bütün riskleri de beraberinde getirdiğine dikkat çekerek, "Bir kaza olsa ayaktaki yolcular da diğer yolcular da büyük tehlike altında. Mevzuat, kural neyse ona uyulması gerekiyor. Bu konuda ilgilileri göreve çağırıyoruz. Minibüsler, dolmuşlar bu yönden mutlaka denetlenmeli." diye konuştu. 
Zonguldak-Çatalağzı hattında toplu taşıma aracı kullanan bir yolcu ise toplu taşıma araçlarında klima kullanılmadığını, yolcuların sıcak havada kan ter içerisinde yolculuk yapmak zorunda kaldığını anlatıyor. 
Toplu taşıma araçlarında insanca taşımacılık hizmeti yapılmasını talep eden yolcular, "Araçlar da neden klimalar çalışmıyor. Araçlar da çocuklar var, yaşlılar var. Ayakta yolcu taşınıyor. Bir kaza olsa bunun vebali kimin üzerine kalacak. Şoförün mü yoksa buna göz göre göre müsaade eden yetkililerin mi?" diyerek ilgili kurumların bir an önce harekete geçmesini istedi.

Kaynak: ELMAS TV