Bugün 81 ilde eş zamanlı yapılan 11. Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu Zonguldak’ta Zonguldak Valilik önünde başladı Kozlu Kaymakamlığı önünde sona erdi.

Etkinliğe Zonguldak Yeşilay Şube Başkanı Selahattin Çolak, Zonguldak Yeşilay Spor Kulübü Başkanı Olgun Özaydın ve bisiklet tutkunları katıldı.

Zonguldak Turizm Altyapı Hizmet Birliği Toplandı Zonguldak Turizm Altyapı Hizmet Birliği Toplandı

Program hakkında bilgi veren Zonguldak Yeşilay Spor Kulübü Başkanı Olgun Özaydın, “Yeşilay cemiyeti bağımlılıkla mücadelede Türk Milletinin, Türk insanının her zaman yanında olmuştur, olmaya da devam edecektir. Ulusal anlamda etkinliğimize destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Türkiye Bisiklet Federasyonuna teşekkürlerimi sunuyorum. Yerel anlamda da Zonguldak Valiliğimize, İl Sağlık Müdürlüğümüze, İl Emniyet Müdürlüğümüze, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze ve tüm imkanlarıyla yanımızda olan Zonguldak, Devrek ve Çaydeğirmeni Belediyelerimize teşekkür ediyorum. Buradaki amacımız; Bağımlılıkla mücadelede sporcunun daha etkin ve ön planda olduğunu amaçlamaktayız. Hareketli hayatın, sporun bizi bağımlılıktan uzak tutacağı düşüncesiyle her yıl bu etkinliğimizi düzenlemekteyiz” dedi.

Konuşmanın ardında bisiklet tutkunları Zonguldak Valiliği önünden hareket ederek Kozlu Kaymakamlığı önüne kadar pedal çevirerek programı sonlandırdılar.

Haber: Seçkin Kırarslan

Kaynak: Seçkin Kırarslan