Zonguldak barosu tarafından yapılan İslam’a da saldırı şiddetle kınanarak şöyle denildi:

CHP ÇAYCUMA KADIN KOLLARI BAŞKANLIK SEÇİMLERİNDE USULSÜZLÜK MÜ YAPILDI? CHP ÇAYCUMA KADIN KOLLARI BAŞKANLIK SEÇİMLERİNDE USULSÜZLÜK MÜ YAPILDI?

“24.06.2024 tarihinde Çaycuma ilçemizde meslektaşlarımız Av. Ayşegül Özcan ve Av. Beyza Nur Özmekik’in bürolarına nafaka borcu ile ilgili görüşmeye giden bir şahıs, meslektaşlarımıza yaptığı sözlü saldırının ardından benzin döküp kendisini ve meslektaşlarımızı yakma girişiminde bulunmuştur. 

Olay yerine kolluk kuvvetlerinin intikal etmesinin ardından ikna edilemeyen şahıs için takviye polis ekipleri çağırılmış, saldırılarına devam şahıs, meslektaşlarımızın tabela ve lambalarını sökmüş, ofis kapısını kırarak içeri zorla girmeye çalışmıştır.
Büyük çabalar sonucu kontrol altına alınan şahıs gözaltına alınmış ve Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ivedilikle soruşturma açılmıştır. 
Toplumdaki şiddet sarmalı ne yazık ki en başta mesleğimize ve meslektaşlarımıza yönelmektedir. Herkesin  bilmesi gerekir ki avukatlar müvekkilleri ile vekalet ilişkisi ile bağlı olup dosyanın tarafı değildirler. Meslektaşlarımıza mesleki kimliklerinden ve üstlendikleri görevlerinden dolayı yapılan saldırıları kabul etmiyoruz.
Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.
Avukatlara yönelik gerek fiziki gerek sözlü saldırılar için mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz.
Failin tutuklanıp gereken cezayı alana kadar dosyanın takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz”

Kaynak: Haber Merkezi