Türk gazeteci, haber sunucusu, televizyon programcısı, iletişim ve siyaset bilimci, eğitmen ve danışman ve çeşitli televizyon kanallarında hazırlayıp sunduğu haber programlarında yaptığı söyleşiler ile tanınan Sedef Kabaş Atatürk’ün Zonguldak’a ilk ayak bastığı yer ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

“ATATÜRK’e saygısızlık, tarihe ihanet!” diyerek yaptığı açıklamada Kabaş, Atatürk’ün Zonguldak’a ilk ayak bastığı yerin durumunu gündeme getirdi. Sedef Kabaş, “Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 26 Ağustos 1931’de Zonguldak’a ayak bastığı rıhtımın son halini görünce üzülmemek mümkün değil… Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sözde bir düzenleme yapmış… Kim bilir ne kadar bir maliyet çıkarıldı? Sonuç? Koca bir sıfır!
Bu merdivenlerden çıkarak Atatürk’ün şehre ayak bastığına dair tek bir ibare, işaret ve bilgi yok… Üstelik rıhtım yolu eğreti şekilde polis bariyerleri ile kapatılmış!
Bunlar yetmiyormuş gibi tarihi ve son derece otantik bir mekân olan Maden Mühendisleri Odası’nın Zonguldak Şubesi Lokali’ni de “içki servisi yapılıyor” bahanesi ile kapatma girişimleri varmış… Güzel olanın kıymetini bilmedikleri gibi güzel olanı yıkma hevesleri de dur durak bilmiyor.” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi