Avrupa’nın göbeği olarak bilinen Belçika’nın Liege bölgesinde yaşayan, Atatürk sevgisi ve kültürel faaliyetleriyle tanınan Zonguldaklı hemşerimiz Aslı Günaydın’ın bu etkinliği yurtiçi ve yurtdışında büyük beğeni topladı.
Hemşerimiz Günaydın, izinli olarak geldiği Zonguldak’ta Cumhuriyet’in 100.yılı dolayısıyla Alt Mühendisler Cemiyet Lokali’nde  ‘anma’ etkinliği düzenlemiş, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında ELMAS TV ‘de canlı yayına katılmıştı. Sayın Günaydın’ın Belçika da Barış Manço evi’ gibi bir etkinlik içinde çalıştığını biliyoruz.
Liege bölgesinde evinin önündeki Büst de ‘Atatürk’ün ‘Yurtta barış, dünya da barış’ veciz sözü Türkçe ve Fransızca (Paix Dans le Pays, Paix Danns le Monde’ olarak yer alıyor.
Atatürk, Cumhuriyet sevdalısı ve vatansever olarak bilinen Günaydın, etkinlik ile ilgili ‘Artık Avrupa’da da bir Atatürk büstü var. Avrupa’nın Başkenti Belçika’da 100. Yıl imzası atmakla gurur duymak hakkımdır.
Her Türk bir askerdir, dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın, çünkü ay yıldız her zaman gökyüzünde. Ne Mutlu Türk’üm diyene. Nice asırlara’ dedi.

Devrim Dural Ankara'da Devrim Dural Ankara'da

WhatsApp Image 2023-12-05 at 12.27.02

Kaynak: Haber Merkezi