banner51

banner50

banner53

banner5

banner54

banner52

İÇİŞLERİ BAKANI HAYATINI KAYBETTİ!

Ukrayna'nın başkenti Kiev yakınlarında, Brovary kentinde bir anaokulunun yanına helikopter düştü. Kazada ilk belirlemelere göre İçişleri Bakanı Denis Monastırskiy, yardımcısı ve bakanlık müsteşarı dahil 18 kişi yaşamını yitirdi. Helikopterin düşüşü sırasında anaokulunda öğrencilerin ve öğretmenlerin de bulunduğu belirtildi. Ukrayna'dan gelen ilk açıklamada sabotaj olasılığına yer verildi. Kaza sonrası gelen ilk görüntülerde helikopterin paramparça olduğu görüldü.

Asayiş 18.01.2023, 12:32
İÇİŞLERİ BAKANI HAYATINI KAYBETTİ!

Rusya ile savaşa devam eden Ukrayna'da feci bir helikopter kazası yaşandı. Brovary kentindeki bir anaokulunun yanına helikopter düştü. Bölgeden alevler yükseldi. Kazada 16 kişi yaşamını yitirirken yaralılar da olduğu belirtildi. Hayatını kaybedenler arasında Ukrayna İçişleri Bakanı Denis Monastırskiy, yardımcısı ve müsteşarın da olduğu öğrenildi.

HELİKOPTER ANAOKULUNUN YANINA DÜŞTÜ

İHA'ya göre Ukrayna’nın Kiev bölgesine bağlı Brovary şehrinde bir anaokulunun ve bir binanın yanına helikopter düştü. Kazanın ardından yangın çıkarken, bölgeye ambulans, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

VALİDEN AÇIKLAMA GELDİ

Kiev Valisi Oleksiy Kuleba Telegram hesabından yaptığı açıklamada, ölü ve yaralıların olduğunu aktarırken, kaza sırasında anaokulunda çalışanların ve çocukların olduğunu, herkesin tahliye edildiğini belirtti.

İÇİŞLERİ BAKANI MONASTIRSKİY İLE YARDIMCISI DA HAYATINI KAYBETTİ

Helikopter kazasında İçişleri Bakanı Denis Monastırskiy, yardımcısı ve müsteşar dahil 16 kişi yaşamını yitirdi.

İLK GÖRÜNTÜLER GELDİ

Öte yandan sosyal medyada kazaya ilişkin paylaşılan görüntülerde helikopterin paramparça olduğu görüldü.

UKRAYNA İÇİŞLERİ: SABOTAJ OLUP OLMADIĞINI ÖĞRENECEĞİZ

Ukrayna İçişleri Bakanlığından helikopter kazasıyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada olayın sabotaj olma ihtimali de değerlendirilerek şu ifadelere yer verildi:

"Trajedinin nedenleri müfettişler tarafından araştırılıyor. Sabotaj mı, ekipman arızası mı, uçuş güvenliğinin ihlali mi yakında öğreneceğiz."

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar (0)