banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

"Her çocuğu koruyana kadar mücadele edeceğiz”

CHP Zonguldak İl Kadın Kolları Başkanı Merve Kır, dün annesinin sevgilisi tarafından cinsel istismara uğrayan ve bugün yaşam mücadelesini kaybeden 2 yaşındaki bebek için bir basın açıklaması yayımladı.

Asayiş 21.05.2023, 22:43 21.05.2023, 22:45
"Her çocuğu koruyana kadar mücadele edeceğiz”

Öfkesini ve üzüntüsünü belirten Kır, “Kadınların ve çocukların katillerine indirimli cezalar verilmesini normalleştirenlere inat bu ülkedeki her çocuğu koruyana kadar mücadele edeceğiz” diyerek açıklamasına şu şekilde devam etti;

“Bugün, Zonguldak’ta cinsel istismara maruz kalan 2 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti. Üzgünüz ve öfkeliyiz demekten bile artık utanıyorum. 

Ülkemizde çocuklara yönelik cinsel istismar olayları her geçen gün artıyor. Her olayda daha kötü ne olabilir ki diye hayret, öfke ve üzüntü karışımı duygular yaşarken bir sonraki olay çok daha kötü ayrıntılar ile önümüze gelmekte ve bu artık bizim de sabır sınırlarımızı zorlamaktadır. 

Çocuklar bizim en hassas noktamız, en dokunulmaz olan varlıklarımızdır. Çocukların haklarını amasız, fakatsız koruyacak adımların atılması için beklemeye tahammülümüz yok. Çocuk kavramını muğlaklaştıranlara, kadınların ve çocukların katillerine indirimli cezalar verilmesini normalleştirenlere inat bu ülkedeki her bir çocuğu koruyana kadar mücadele edeceğiz.

Çocuklara zarar verilmemesi, zarar verenlerin ise en ağır şekilde cezalandırılması için de hukuken tüm çabamızı ortaya koyacak ve bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız.”

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)