Ziyarette Uluslararası Batı Karadeniz Birliği Genel Başkanı Tuncay Gençer, Başkanvekili Hasan Kaya, Genel Sekreter Dr Yaşar Okur, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mustafa Aydınalp ve YK Üyelerinden oluşan 50 kişilik bir heyet hazır bulundu. 

Mansur Yavaş’a ziyarette Batıkaradeniz yöresini yansıtan hediyeler taktim edildi.              

Zonguldak’ın yapı izin istatistikleri açıklandı Zonguldak’ın yapı izin istatistikleri açıklandı

Ziyareti değerlendiren Uluslararası Batı Karadeniz Birliği Genel Başkanı Tuncay Dinçer. “Bizler Çogunluğu Başkent Ankara’ya göç etmiş olan Bölge insanının, karar alma mekanizmalarında söz sahibi olması, devletine ve milletine bağlı insanlarımıza bir vefa borcu olarak görülmelidir.                                                                                                                                
Heyetimizle birebir, çok sıcak ve samimi bir şekilde ilgilenen Mansur Başkan'dan "Bizler maaşını sizin ödediğiniz vergilerden alan kamu görevlileriyiz, bir başarı varsa bu hepimizin başarısıdır, Türkiye'nin en önemli STK grubu ile ortak projeler yapacağız. Bu makamlar bize emanet, bu koltuklar size ait, esas sahibi sizlersiniz" şeklindeki mütevazi ve insaniyet namı hesabına övgüye değer sözleri heyetimiz tarafından oldukça memnuniyetle karşılanmıştır.
Ankara Uluslararası Batıkaradeniz Birliği heyetimizin tek tek kendini tanıttığı ziyarette, Başkent Ankara'nın emin ellerde olduğu duygularının paylaşılması, karşılıklı samimiyet enerjisinin hissedilmesi duygusal anlara da sebep oldu. 
Ziyarette Ecdadımızın başarı seviyelerine yeniden erişmek için, senlik ve benlik duygusunu bırakıp, BİRLİK ve BİZLİK duygularını korumamız gerektiği, bunun anahtar niteliğinde olduğu,  mazlumların umudu olan TÜRK Adaleti'nin yeniden yaşanacağı inancımızın Bâki olduğu, konuları ifade edildi. Zira tarih boyunca birlik ve beraberlik kavramı, biz Türkler için nükleer silahtan daha etkili olmuştur. Ziyaretimiz Toplu Fotograf  çekimi ile son budu. 
ABB Başkanı Sayın Mansur Yavaş Beyefendi'ye hayırlı hizmetlerinde muvaffakiyetler diler,  nezaketli, içerikli, samimi kabulleri ve teveccühleri için şükranlarımızı arz ederiz” dedi.

Editör: Burak Can