Feci kazada baba yaralandı oğlu öldü Feci kazada baba yaralandı oğlu öldü

ZGC ziyaretinde Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Amelebirliği Başkanı Veli Köktürk tasarruf tedbirleri genelgesine dikkat çekerek şunları söyledi:

Kent merkezinde doktorlar sokağının orada 1200 metrekare bir arsamız var.  Bizim Amelebirliği’nin kendi hizmet verdiği mevcut binası. Yan taraftaki sağlık müdürlüğü binası Ankara'daki misafirhanemiz kendi mülklerimiz buralar. Amelebirliği’nin bahsettiğiniz arsa bizim yaklaşık 7 yıldır boş durumda. Şimdi biz orayla ilgili ıbenden önceki Şenol başkanımız zamanında bir iş merkezi Amelebirliği iş merkezi projesi yapılmış. 
Biz tam onun üzerinde Başladık. Yönetim kurulundaki arkadaşlarla beraber. Bu arada tasarruf tedbirleri geldi. Bu arada da aslında şöyle de bir durum vardı. Bizim tasarruf tedbirleri gelmemiş olsaydı da üye arkadaşlarımızın, işçi arkadaşlarımızın haklı olarak şöyle bir talep zaman zaman eleştirisi vardı. Nizim burayı kendi bütçemizden yapacak olursak bizim Amelebirliği bütçesine olumsuz yansıması ne olacak? İşte az önce bahsettiğimiz bu son yardım iyileştirmesi düşünürken bütçeden bir de böyle bir çıktı yaptığımız zaman bize olumsuz yansıması olacak mı gibi sorular vardı. Biz hani tasarruf tedbirleri gelmemiş olsaydı hangi yöntemle yaptırırsak, üyemize de en az zararla aslında çok fazla bütçeye zarar vermeden hangi yöntemle yaptırabiliriz? Onlara da orada kalıcı bir eser bırakırız diye düşünürken tasarruf Tedbirleri çıktı.
Biliyorsunuz bu aşamada tasarruf tedbirleri bizi de ilgilendiriyor. Ya biz kapsam dışı değiliz. Resmi kuruluşsunuz çünkü. Ondan sonra bizim artık bizim farklı düşünmek durumundayız şu anda. Yönetim kurulundaki arkadaşlarla görüşüyoruz. O arsayı bu aşamadan nasıl değerlendirmek lazım? Üyelerimizin menfaatini yönğnde Bunun çalışması içerisindeyiz şu anda" ifadelerde bulundu.

Kaynak: Ercan Demir