Altın yatırımı yapan müşterilerinin panik yapmamaları gerektiğini belirten Yanık, “Yüksek almış olabilirler ama altın işi sabır işidir. Biraz sabrederek o eski fiyatları tekrar geçecektir. Altında öyle kolay para kazanma durumu olmaz. Altın beklemeyle kazandırır” dedi.
Altın yatırımcılarına sabretmeleri tavsiyesinde bulunan Kuyumcu esnafı Mehmet Hakan Yanık, konuşmasına şöyle devam etti:
ALTIN ALIMI İÇİN GÜZEL FIRSAT
“Altın alım ve satışında sezona girildi. Son iki aylık sürece baktığımızda altında ani bir yükseliş ve ani bir düşüşler oldu. Şu anda düşüş sürecindeyiz. Bu aslında alım için güzel fırsat çünkü altın yaklaşık 2 bin 800 lirayı görmüşken şu anda 2 bin 370 lira ve aslında bu ciddi bir alım fırsatı. Çünkü tekrar yine aynı fiyatları muhtemelen görecek. Hatta o fiyatları geçecek. Çünkü altın yıl içerisinde bu keskin iniş ve çıkışları yapar. Bir çıkış yapıp daha sonra düşüşten sonra o düşmüş olduğu fiyatı da sonra geçerek yükselişe devam eder. Muhtemelen öyle olacak, öyle görünüyor. 
ALTINDA KOLAY PARA KAZANMA DURUMU OLMAZ
Fiyatının yükseldiği süreçte altın alan müşterilerimizin aslında panik yapmamaları gerekiyor. Yüksek almış olabilirler ama altın işi sabır işidir. Biraz sabrederek o eski fiyatları tekrar geçecektir. Altında öyle kolay para kazanma durumu olmaz. Altın beklemeyle kazandırır ve bu zaten altının kendi doğasında vardır. Altını çıkartırken de sabır gerekir. İşlerken de sabır gerekir. Ondan Para kazanırken de sabır gerekir. Altında kolay para kazanılmaz ama altın bereketlidir. Kazancıda bereketlidir. Yatırımcı da bunu çok iyi bilir. O yüzden ben altı yatırımcısına dışında bir miktar sabretmelerini söylüyorum. Muhtemelen yine bu süreçten kazançlı onlar çıkacaktır.” 

“TTK ülkemiz sanayileşmesinde önemli bir görev üstlendi” “TTK ülkemiz sanayileşmesinde önemli bir görev üstlendi”

Whatsapp Image 2024 06 11 At 13.03.27Whatsapp Image 2024 06 11 At 13.03.30Whatsapp Image 2024 06 11 At 13.03.31Whatsapp Image 2024 06 11 At 13.03.31 (1)

Kaynak: Seçkin Kırarslan