Ali Rıza Tığ'ın yaptığı magazin haberciliği ve dedikoduları gerçekmiş gibi haber yaparak algı oluşturmasına Ak Parti'den sert tepki geldi. Seçimden önce Ak Parti'yi Zonguldak'ta  yıpranmak için yoğun çaba sarf eden Pusula Gazetesinde, panik hali görenleri şaşırttı. Ak Parti tarafından yapılan açıklamayı Akın Kavi ve Cevdet Akgün bağlayan Ali Rıza Tığ, yine algı yaparak 'Şantaj' iftirasına başvurdu. Yediği tokatın darbesi ile sendeleyen Ali Rıza Tığ, 

"Ak Parti İl Başkanı Muammer Avcı’ya yakınlığıyla bilinen Akın Kavi ve Cevdet Akgün hakkında  şantaj soruşturması açıldı. Muammer Avcı, Akın Kavi ve Cevdet Akgün’ü korumak ve hedef şaşırtmak için Pusula Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Rıza Tığ’ı hedef alan açıklama yaptı." dedi.
Bilindiği gibi Ali Rıza Tığ'ın yaptığı Şantaj algısı yargıdan dönmüştü. 
Daha önce "Şantaj" yaparken suçüstü yakalanan Ali Rıza Tığ, bir belediye başkanına uygunsuz fotoğrafları ile şantaj yapıp yüklü miktarda para sızdırmıştı.
Ak Parti tarafından Ali Rıza Tığ için yapılan açıklama şu şekilde;
KAMUOYUNUN DİKKATİNE…!
Zaman zaman partimiz yöneticileri üzerinden yalan ve yanlış bilgiler içeren manipülasyonlar hatta provakasyonlar yapılmaya çalışılmaktadır. Asrın felaketinin ardından içinden geçtiğimiz acı dolu günlerde dahi bu kalpsiz, vicdandan uzak ve çıkarcı insanlar bu tutumlarını sergilemekten utanmamaktadır. 

Bundan yaklaşık yedi ay kadar önce oluşan yeni il yönetimimiz ve ilçe teşkilatlarımız tam da Zonguldak’ın istediği ve beklediği gibi görevini yerine getirmeye çalışıyor ve bu uğurda hiç bir çıkar ve menfaat beklemeksizin özveriyle görev yürütmektedir. 

Öyle ki her bir ilçe başkanımız, Belediye Başkanımız ve Milletvekillerimizle tek vücut olmuş milletimize hizmet vermenin gayreti içeresindeyiz. Toplumsal her konuda ve her olayda bir Ak Partili yöneticinin orada olduğunu görebilirsiniz. 

Şu an da bildiğiniz gibi yaşanılan Asrın felaketi boyutundaki Deprem özelinde, hem var olan coğrafya da hem de Zonguldak’ta yoğun bir toparlanma ve yaraları sarma sürecini yönetiyoruz. Devletimizin göstermiş olduğu güçlü duruş ve merhametli yaklaşımlarla hızlıca sürecin normalleşmesine çabalıyoruz. 

Tam da böylesi önemli ve insani konuların yoğunluğu içerisinde iken, bazı art niyetli medya sahiplerinin, şaşmış insani pusulaları yüzünden, Depreme ve yapılanlara değil de, işin magazin tarafını oluşturmayla meşgul olduğunu görmekteyiz. Zonguldak’ta bizim nazarımızda hiç bir güvenilirliği ve itibarı olmayan bu magazin yazarı daha önce de; Ak Parti teşkilatlarının birlik ve beraberliğini bozmayı görev edinmiş, dedikoduları paylaşarak haberler yapmıştı. O günden bugüne bizler duruşumuzu hiç bozmadık, Cumhurbaşkanımızdan aldığımız emaneti asla bir kişinin, bir gurubun, partimiz ya da şahsımız üzerinden menfaat elde etmesine müsaade etmedik ve etmeyeceğiz!

Tabi bizlerin, siyasetten çıkar beklentisi içerisinde olanlarla aynı safta, aynı düşünce tarzı içerisinde olma şansımız olmadığı için, bu iğrenç saldırıların ardı arkasının kesilmeyeceğini biliyoruz. Bundan da asla rahatsız değiliz! Onlar her güne şeytanlık için uyanacak, bizlerde bunlarla mücadele ederken Zonguldak’ın istediği  ve beklediğini yapma gayreti için yaşayacağız. Özel yaşamı ve iş yapma ahlakıyla asla Ak Partiye yakın olamayacak bu kripto zat, geçmişten günümüze Ak Partili Belediye başkanlarımız, Milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve ilçe başkanlarımız hakkında son derece çirkin yazılar kaleme alarak tavır almış, partimizin kavga ve kaos ile anılmasını hedeflemiştir. Bu durum, pusulası şaşmış bu şahsiyetin kimlere hizmet ettiğini aleni şekilde göstermektedir.

Devletimizi ve Partimizi yönetenler bizlere ne diyorsa biz ona göre hareket ediyoruz ve bizler ciddi işler yapıyoruz, çünkü bu Milletin vebalini taşıyoruz. Yarına çıkacağımızın garantisi olmayan bir hayatı asla kirletmeye niyetimiz yok, bizi Zonguldak’ta bilir Ankara’da bilir ki, biz Cumhurbaşkanımızın davasına ölümüne sadık ve bağlıyızdır.


Yapılan tüm gözlem ve anketler de göstermektedir ki Ak Parti olarak; yakın zamanda yapılacak olan Genel seçimlere en hazır partiyiz. Şehrimizin de öneminin her geçen gün arttığı bu süreçte, eksik kalan hizmetlerimiz de hızla tamamlanmaktadır. Zonguldak Teşkilatı olarak başarılı çalışmalarımız bizleri tüm Karadeniz bölgesinde bulunan 18 il arasında 3’ncü sıraya yükseltmiştir. Bu samimi gayretlerimizin, bizleri seçimlerden çok daha güçlü bir şekilde çıkaracağına inancımız tamdır. Bizler parayla ve menfaatle satın alınmış, algı yönetimiyle değil, yapılan hizmet ve eserlerle milletimizin teveccühünün kazanıldığına inanıyoruz. Bu inançla hiç bir kirli ve kişisel çıkar ilişkileri içinde yer almayız da!

Şunun tüm Zonguldak kamuoyunun bilmesini isteriz. AK PARTİ’Yİ SADECE AK PARTİ’NİN YETKİLİLERİ yönetir. Hiç bir kişi ya da gurup, partimiz ya da yetkililerimizin adını kullanarak, kendi amaç ve çıkarları için talepte bulunamaz, talimat veremez. Köşeleri fazla tıklanıyormuş diye hiç bir kamu görevlisini ve insanımızı tehdit edemez, şantaj yapmaya kalkamaz. Devletimiz de, onu yönetenler de bu çıkar amaçlı vesayet kurma çabalarına karşı yeterince güçlü ve kararlıdır. Gereğini de günü geldiğinde yapacaktır. Bizler namuslu insanlarız, namussuzlar kadar cesur olmak zorundayız. Aksi halde gözünü kırpmadan o enkazların içine dalıp hayat kurtaran Madencilerimizin başta olmak üzere, Zonguldaklıların yüzüne bakamayız. 

Zonguldak’ımız için, vatandaşlarımız için gece gündüz hizmet etme gayreti içinde olan tüm teşkilatımıza, yerel yöneticilerimize ve Devlet yetkililerine minnettarlığımızı sunuyoruz, Allah (c.c.) gayretlerini arttırsın ve muvaffak etsin inşaAllah. 

Biz bu yazıyı yazdık ve hiç bir şartta kaldırmayacağız, kaldıracağımız hiç bir yazıyı da paylaşmayız. Çünkü biz Şerefli ve Onurlu insanların arkadaşı, kardeşi, evladı ve bu şehrin insanlarının hizmetkarıyız. En kalbi muhabbetlerimizle…

AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı
Saygılarımızla

Editör: TE Bilisim