31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Zonguldak Belediyesi ile bazı ilçe ve belde belediyeleri kaybeden AK Parti İl Başkan Vekili Mustafa Çağlayan’a “ödül” gibi atama. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partinin kuruluşundan bu yanan ilk kez 31 Mart yerel seçimlerinde ikinci parti konumuna geldiği AK Parti’de değişim mesajları vermişti. Ancak, başarısız olarak nitelendirilen İl Başkan Vekili olduktan kısa bir süre sonra dostlarının yardımıyla engelli aracı ve villa alan servetine servet katan Mustafa Çağlayan’ın görevden alınması beklenirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Zonguldak İl Başkanı olarak asaleten atanması şaşırttı. Çağlayan’ın asaleten atanması bazı partilileri sevindirirken bazı partililerde tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu kararı kamuoyunda da hayal kırıklığı yarattı.

Eski gazeteci Mustafa Uysal, Mustafa Çağlayan’ın AK Parti İl Başkanlığına asaleten olarak atanmasının ardından yaptığı paylaşımında, şaşırmadığını dile getirerek, “Çöküş alametleri, asla şaşırmadım” dedi.

'Asıl Chp kömürden çıkmak istiyor' 'Asıl Chp kömürden çıkmak istiyor'

Mustafa Uysal’ın paylaşımı şöyle: “Taava adamı hep bana Rabbenacılar. İl Başkanlığına dâhiyane atama yaptılar! Şaşırdım mı? Çöküş alametleri, asla şaşırmadım! Araba, villa ne ki? Sana Zonguldak Merkeze gökdelenler yakışır Başkan! Vaa bu, bunlar oluya…”

Whatsapp Image 2024 06 25 At 07.00.49

Kaynak: Haber Merkezi