Mustafa Uysal’ın yazısı şu şekilde;

"AK PARTİNİN ADALETİ LAZIM!

Kdz.Ereğli bürokrasisinin yeni gündem maddesi Milli Eğitim Müdür Vekili Harun Akgül'ün görevden alınması olayı!

Bu olayı anlamak İçin tüm süreci açmak lazım ki, okuyucularım Milli Eğitimdeki Müdür krizini tam anlayabilsin.

MÜDÜR AKSOY VE VEKİL AKGÜL SÜRECİ!

Öncelikle unutanlar İçin hatırlatmakta fayda var ki, Kdz.Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü kadrosunda halen İsmail Aksoy görünüyor!

İsmail Aksoy Aleyhine 8 maddeden oluşan, imzasız ve Ankaradan postaysa verilen bir ihbar mektubu nedeniyle, ( imzasız şikayetler normalde dikkate alınmaz) Aksoy o dönemim İl Milli Eğitim Müdüründen Müfettiş çağırmasını istemiş, müfettişler görevlerini düzgün yapabilmesi için O dönem Aksoy İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığına Vekaleten görevlendirilmiş ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Akgül ise Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğüne vekaleten görevlendirilmişti.

Müfettişler imzasız şikayet dilekçemin soruşturmasını tamamlayıp, şikayetlerden herhangi bir suç unsuru olmadığı tespiti sonrası İsmail Aksoy normal olarak asli görevi Kdz.Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine dönmesi gerekiyordu. 

Kaldı ki, bir bürokrat Bakanlık soruşturmasından çekinmesi gerekirken imzasız şikayetin soruşturma talebi Aksoy’un kendisinden gelmişti!

Ancak, İsmail Aksoy göreve dönmediği gibi Aksoy’la hiçbir sorunu olmayan dönemin İlçe Başkanı  Bozkurt iadeyi itibar işini gerçekleştirmedi.

Aslında neden iade-i itibar yapılmadığını da çok iyi biliyorum. Çünkü, dönemin Milletvekili Hamdi Uçar , Hemşehrisi olan ve Aksoy’un soruşturması sırasında vekaleten Ereğli’ye görevlendirilen Harun Akgül’ü İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha hanımı görevden alıp, İl Milli Eğitim Müdürü yapmak istiyordu. Hem o nedenle hemde Vekil Uçar’ın yine hemşehrisi  olan Tat Metal Sahibi Akın Tatoğlu’nun İsmail Aksoy ‘u istememesi nedeniyle iadeyi itibar yapılmamıştı.

Akın Tatoğlu’nun İsmail Aksoy’a gıcık kapmasının nedeni de bilin ki, taşlar yerine otursun. Tatoğlu Kültür Merkezinde Müdür olan ve daha önce görev yaptığı okulda devleti zarara uğratan Demirhan Döl hakkında  İlçe Milli Eğitim Müdürü Aksoy, soruşturma açtırdı! Demirhan Döl Tat Kültür Merkezinde yöneticiydi ve bağışçı Akın Tatoğlu ile arası çok iyiydi. Akın Bey’in  Döl’e soruşturma açılmaması ile ilgili özel ricası vardı. Sonuçta  İsmail Aksoy Kamu zararına göz yummayıp, müfettiş istemesi ve Müfettişlerce Demirhan Döl’ün Devleti yaklaşık 600 bin TL zarara uğrattığını tespit etmesi ve devlete verdiği zararın müfettişlerce kendisinden istenmesi hakkında tuttuğu rapora Döl’ün yaptığı suç nedeniyle Yöneticilik yapmasının sakıncalı olduğu kararının verilmesiydi.

Vayy, İsmail Aksoy sen misin kudretli İşadamı ve Milletvekili Uçar’ın hemşehrisinin dediğini yapmayan!

İşte asılsız mektup ihbarları, basın saldırıları ve Aksoy’un istenmeyen adam ilan edilmesi sürecinin bence asıl nedenleri bunlar!

PARTİMİZİN ADALETİ İADE-İ İTİBAR GEREKTİRİR!

İsmail Aksoy’la hiçbir hukukum yok. Kendisiyle bir bardak çay içmişliğimde yok. Ancak, kendisi takip ettiğim ve bence başarılı bir bürokrat. Milli Eğitim gibi olaylı bir kurumda şehrin dengesini iyi kurarken, Devletin çıkarlarını korumaya dikkat eden bir bürokrat.

Bu konuları bildiğim için Milletvekili adayı olduğunda seçim çalışmasında Kdz.Ereğli’ye geldiğimde de, Milletvekili olduğunda da Sayın Vekilimiz Saffet Bozkurt’a İsmail Aksoy’un iade-i itibarı hakettiğini  ilettim. Eğer biz Adaletten bahseden bir parti isek kesinlikle iade-i itibarın olması gerektiğini gerekçeleriyle  vurguladım.

Her ne kadar Hemşehrisi Vekil olamasa da, “İsmail Aksoy Ereğli’de asla görev alamayacak, hatta Zonguldak’ta bile müdürlük yapamayacak” diyebilen gıcık kapan işadamının eli kolu uzun!  İşadamının gönlünü edebilmek için Devleti zarar uğrattığı İçin ceza alan Demirhan Döl’ün eşi Tat Kültür Merkezine vekaleten Müdür yapıldı ama nafile! Hani şu, Ensar Vakfının gecesinde olay çıkartan Şükran Döl’den bahsediyorum. İşte o çirkin olaylara rağmen tekrar geçici görevlendirmeyle oraya ataması yapılan bayanın arkasında da kudretli Akın Tatoğlu gücü var! Ensar yöneticilerine ve misafirlerine hakaret etmiş, kimin umrunda! Başka bir yönetici olsa elli kere görevden alınır ama Şükran Döl değil, Tat’lı Şükran olunca siyasiler bile sözlerini yutuyor!

Şimdi İsmail Aksoy’un neden iade-i itibar yapılmadığını ve Akın Tatoğlu’nun hemşehrisi Harun Akın’ın arkasında neden bu kadar durulduğu durumunu daha net anlamışsınızdır!

Cadı olmakla suçladıkları kadını el ve ayaklarından bağlayıp diri diri yaktılar! Cadı olmakla suçladıkları kadını el ve ayaklarından bağlayıp diri diri yaktılar!

Önceki dönem Milletvekili Hamdi Uçar ve Ereğlinin kudretli işadamı Akın Tatoğlu’nun hemşehrisi olmasından öte bana göre başarısız bir Ereğli Milli Eğitim  Müdür olan Harun Akgül için Milletvekilimiz Saffet Bozkurt’un çırpınışlarını anlamakta zorlanıyorum.

Keşke Vekilimiz aynı duruşunu Sedat Akdeniz’i İlçe Milli Eğitim Müdürü yapmak İçin kullansaydı. Hoş onun Tatoğlu gibi arkası yok ama, olsun…

Sayın Vekilim, İade-i itibar İsmail Aksoy’un anasının ak sütü gibi hakkıdır! Hem Adalet ve Kalkınma Partisinin vekili olarak, hemde Adalet savunucusu Avukat olarak  sizin de bu iade-i itibarı sağlamak bana göre sizin insani bir görevinizdir!

KİMİN ARKASINDA DURDUĞUNUZUN FARKINDAMISIN VEKİLİM?

Harun Akgül, sizin Milletvekili Adayı olduğunuz seçimlerde Acaba Hamdi Uçar aday yapılmayınca oylarınız düşsün mü istemiştir? CHP’li vekil ve vekillere Bayat okulda seçim zamanı proğram yapan bu bürokrat değil mi?

Şimdi siz bu Müdürün mü arkasında duruyorsunuz?

CHP’den Milletvekili aday adayı olup seçim çalışması yapan Neriman Posbıyık’a Dağlar Köyü İlkokulunu akşam siyasi propaganda İçin açılması Harun Akgül’ün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde olmadı mı?

Şimdi siz bu Müdürün mü arkasında duruyorsunuz?

Ensar Vakfının Tatoğlu Kültür Merkezindeki proğramında olay çıkartan , yönetici ve misafirlerine hakaret eden Sorumlu Bayan’ın görevlendirmesi Harun Akgül döneminde uzatılmadı mı?

Şimdi siz bu Müdürün mü arkasında duruyorsunuz?

Pri reis Anadolu lisesi bahçesine izinsiz MTSK konteynerlerini koyup birer öğrenci parasını 8 kurstan her ay vereceksiniz diye istenmesi ve Müfettiş raporu olumsuz olduğu halde okul bahçesine konteynerleri koydurtan Harun Algül değil mi?

Şimdi siz bu Müdürün mü arkasında duruyorsunuz?

Artık kimin gıcıklığının hesabın yapıyorsa! İsmail Aksoy kadrolu olduğu halde Kaymakamla iş birliği yapıp onun polis zoruyla lojmandan çıkma yazısını yazan Harun Akgül değil mi?

Şimdi siz bu Müdürün mü arkasında duruyorsunuz?

Cuma günü detaylarını şimdilik yazmadığım kadrolu şube müdürü İbrahim Gök istifa etti. Mobingle Şube Müdürünü istifaya sürükleyen Harun Akgül değil mi?

Şimdi siz bu Müdürün mü arkasında duruyorsunuz?

Taşımalı Eğitim ihalesini eline yüzüne bulaştıran ve siyaseten sizleri esnaf ve öğrenci velileriyle karşı karşıya bırakma riskini oluşturan Harun Akgül değil mi?

Şimdi siz bu Müdürün mü arkasında duruyorsunuz?

Kozluya sürgün giden Süleyman Adıyaman’ın ilişiğinin kesilmemesini, milli eğitim personellerindeki huzursuzluğunu mu, tuvalette memurlar kavga ederken tuvaletten çıkmayan bu müdürü mü, çocuğunun okul servisini okul müdürüne yaptıranı mı daha neler neler…

Şimdi siz bu Müdürün mü arkasında duruyorsunuz

O zaman kimseye değil, bence şehre kötülük yapıyorsunuz! İade-i itibar konusunda kul halkkına giriyorsunuz!

Kimse kusura bakmasın. Doğru olduğuna inandığım kim ve ne olursa olsun savunurum. Toplum zarar göreceğine, devlet zarar göreceğine, Kdz.Ereğli zarar göreceğine şahıslar zarar görsün. Dost acı söyler, ben söyledim dost görenler ders alması gerekirken, aksini yapıyorsa Mustafa ne yapsın? Bu Milli Eğitim girdap gibidir, siyasileri yutar geçmiş ders olsun!

Son sözümde Bakanlık Müfettişiyken tenzili rütbey olmasına rağmen İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini kabul eden Osman Bozkan’a!

Zonguldak’a cesur, görevinin hakkını veren, kamunun hakkını savunacak, adaletli ve adil Bürokratlar lazım! Göreve gelir gelmez tercihlerinizdeki tecrübenizden ötürü sizi tebrik ederim. Varolun!

Vesselam,

Selam ve dua ile"

Editör: TE Bilisim