Gazeteciler Çağlayan’a Gelik belediye başkanı Burhan Sezgin‘in aday gösterilmemesi ve düzenlediği basın toplantısı hakkında düşüncelerini sordu. AK Parti il başkanı Mustafa Çağlayan ise şunları söyledi:

“Bu bir süreçtir. Belediye başkan aday adaylığı süreci yaşandı. Ben öncelikle aday adaylığı başvurusunda bulunmuş tüm aday adaylarımıza çok teşekkür ediyorum. Hizmetin AK Parti'yle yapılabileceğini düşünüp bu millete hizmet etmek adına yola çıkmış bütün aday adaylarına teşekkür ediyorum. Aday belirlenirken de birtakım kriterleri uygulamıştık. Hepiniz de buna şahitlik etmiştiniz. Gerek temayül yoklamaları, gerek ilçe başkanlarımızın kanaatlerinin, milletvekillerimizin kanaatlerinin alınması, gerekse vatandaşımızın görüşlerine anket usulüyle başvurması. Bütün bunlar yapıldıktan sonra bizler genel merkezimize kanaatlerimizi bildirdik. Ve neticede kaç tane aday olursa olsun bir tane aday olacaktı. Şu anda adaylarımız belirlendi. Aday adaylarının içerisinden sadece bir aday belirlenecekti bunlar belirlendi. Aday olamayan arkadaşlarımız var bu noktada ben kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Onlar şu süreç içerisinde ne söylerlerse söylesin. Onlar bizim gönlümüzdeki yeri sabittir, mevcuttur. Farklı yollara gidenler olabilir. İlk anda birtakım söylemler söz konusu olabilir. Bunlar doğal şeylerdir. Doğal karşılıyoruz bunları” dedi.

“Kilimli, Cumhuriyet Halk Partisi'nin bıraktığı gibi duruyor!” “Kilimli, Cumhuriyet Halk Partisi'nin bıraktığı gibi duruyor!”

HABER : Seçkin Kırarslan

Kaynak: Seçkin Kırarslan