ZONGULDAK

* Yaşanan olumsuz hava ve deniz koşullarına bağlı olarak bölgede aşırı yağış ve fırtına meydana gelmiştir. Olumsuz meteoroloji durumundan 3 gemi etkilenmiştir.

‘Sevginin olduğu yerde engel yoktur’ ‘Sevginin olduğu yerde engel yoktur’

* Ereğli'de iki geminin karaya oturduğu ihbarı üzerine AFAD, Sahi Güvenlik Komutanlığı ve itfaiye ekipleri bölgeye sevk edilmiş; arama kurtarma çalışmaları süratle başlatılmıştır.

* Ekipler tarafından yürütülen yoğun arama kurtarma çalışmaları sonucunda; birinci gemide 12, ikinci gemide 13 olmak üzere;toplam 25 mürettebat kurtarılmıştır.

* İçerisinde 12 mürettebat bulunan ve irtibat kesilen bir kargo gemisi ile ilgili çalışmalar aralıksız devam etmektedir.

* AFAD Başkanımız Vali Sn. Okay Memiş çalışmaları yerinde koordine etmek üzere bölgeye intikal etmiştir.

* İlimiz genelinde 112 Acil Çağrı Merkezine 110 çağrı (çatı uçması, mahsur kalma, heyelan, sel/su baskını ve elektrik kesintisi) ulaşmıştır.

* Zonguldak il genelinde sel ve taşkından etkilenen 74 kişi AFAD, İtfaiye ve Jandarma tarafından kurtarılmıştır.

* Karadeniz Ereğli İlçesi Cezaevinde sel nedeniyle tedbiren 39 mahkum Düzce L Tipi Cezaevine nakledilmiştir.

* Zonguldak Ereğli istikametinde Terzi köyü mevkii Zonguldak yönüne doğru, Karayolları Bakımevi mevkii her iki yöne, Şehitlik mevkiinde Zonguldak yönüne doğru heyelan nedeniyle ulaşıma kapatılmış, yolu açma çalışmaları devam etmekte olduğu bilgisi alınmıştır.

* Zonguldak Ankara yolu Dorukhan Tüneli Mengen mevkiinde tır ve yola ağaç devrilmesi sonucu ulaşıma 2 saat kapanmış, şu an itibarıyla Zonguldak Ankara yolu açılmıştır.

WhatsApp Image 2023-11-19 at 23.27.45

Kaynak: ELMAS TV