29 KASIM 2023 ELMAS GAZETESİ 29 KASIM 2023 ELMAS GAZETESİ

Duayen gazeteci Küçükvar, Cumhuriyetin ilk şehir ve endüstri merkezlerinden olmasına rağmen Zonguldak’ın, emeğin başkentinden emeklinin başkentine, göç alan şehirden göç veren ve 50 bin kayıtsız işsiz diyarı haline gelmesi yanında; ödediği vergi kadar yatırım alamayışta basınında rolü olduğuna dikkat çekip, ‘gazetecilik, her gün, Zonguldak gibi kan kaybediyor. Gazetecilik, entel puştluğu değil, peygamber mesleği irşat müessesesi olmalıdır.
Gazetecilik, çıkar ve rakip eksiltme kavgası yapan seçilmişin, koltuk deruhtesi için çırpınan atanmışın teknik/taktik operasyon yaptığı alan olmamalıdır. 
Gazetecinin hedefi, yöre ve ülke kalkınmasına destek olacak proje ve yatırımlara destek olmak, toplum katmanlarının yaşam kalitesini arttıracak iş/oluş/hareketleri desteklemektir. 
Cumhuriyet’in 2. yüzyılına merhaba dediğimiz bu günlerde ilkemiz elbette ‘misak-ı milli’ ve ‘’devlet-i ebet müddet’ olacaktır.’ Dedi.
Küçükvar yayın politikasını ise ‘mesleğe başladığım 1979’dan bu yana olduğu gibi ‘doğru/ciddi/sahih’ ve ‘dikene diken güle gül’ olacaktır.’ şeklinde belirtti.

ADNAN KÜÇÜKVAR KİMDİR?
1954/Rize doğumlu, evli 2 çocuk babası.
Teknik Öğretmen/ön lisans
1979’da Ertuğrul Emral’ın imtiyaz sahibi olduğu Zonguldak Haber Gazetesi’nde gazeteciliğe başladı.
Yeni Adım Gazetesi, Zirve Gazetesi ve İnanış Gazetelerinde Genel Yayın Yönetmenliği, İZ ve SÖZCÜ isimli aylık dergi imtiyaz sahipliği yaptı. 
Flamingo ve Genç Radyolarda günlük haber programları hazırladı.
Tüm Emekliler Derneği Zonguldak Şube sekreterlik görevi yürütüyor.

WhatsApp Image 2023-10-30 at 09.38.01 (1)