Ülkü Ocakları’ndan üst düzey ziyaret! Ülkü Ocakları’ndan üst düzey ziyaret!

Hükümetin açıkladığı tasarruf tedbirleri için, “Yüzeysel, göstermelik ekonomi paketleriyle sadece ve sadece siz halkın tepesine, sırtına tekrardan ek yükler bindirirsiniz diyen Dural, “Alınan tasarruf tedbirleri yetersiz, esas tasarrufun, yap işlet devret modeliyle oluşan buradaki işte köprü, havalimanı, otoyol vesaire hastaneler gibi yapılan devlet yatırımlarında olması gerekiyor. Çünkü burada hasta garantili hastaneler, geçiş garantili köprüler ve otoyollar var ve esas kara delikler buralar” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, açıklamasına şöyle devam etti:
EMEKLİLERİN ÜLKEMİZDEKİ DURUMUNU SAĞIR SULTAN BİLE DUYDU!
“Emeklilerin ülkemizin ekonomik durumu içindeki kötü durumunu artık sağır sultan bile duydu. Bugün en düşük emekli maaşının 10 bin lira olduğunu görüyoruz. Tabii bunda emekli, dul ve yetim maaşı alanlarınki çok daha az. Bu maaşlarla artık geçinmenin mümkün olmadığını, askeri yaşam düzeyini sürdürmenin mümkün olmadığını bütün toplumumuz biliyor. Açıklanan tasarruf tedbirlerinin de çok yüzeysel kaldığını, göstermelik olduğunu hepimiz çok net bir şekilde görebiliyoruz. 
ALINAN TASARRUF TEDBİRLERİ YETERSİZ
Alınan tasarruf tedbirleri yetersiz, esas tasarrufun, yap işlet devret modeliyle oluşan buradaki işte köprü, havalimanı, otoyol vesaire hastaneler gibi yapılan devlet yatırımlarında olması gerekiyor. Çünkü burada hasta garantili hastaneler, geçiş garantili köprüler ve otoyollar esas kara delikler buralar. Bu bölgelerde sözleşmelerin yenilenmesi, revize edilmesi, gerekirse iptal edilmesi ve bu sözleşmelerden kaynaklanan bir şekilde kamunun ödeyeceği miktarların azaltılması, yerine göre iptal edilmesi ve bu dediğim gibi yap işlet devret modelinden bir an evvel vazgeçilmesi gerekmektedir. Hatta gerekirse buralarda kamulaşmaya, kamulaştırmaya bir şekilde yönlenilmesi gerektiği kanaatindeyiz biz parti olarak. Esas kara delikler burada! Bütçenin en büyük hasar gördüğü kara deliklerin oluştuğu noktalar da burası. Böyle yüzeysel göstermelik ekonomi paketleriyle sadece ve sadece siz halkın tepesine, sırtına tekrardan ek yükler bindirirsiniz. 
KAMU BİNALARINDAKİ KİRA SALTANATINA SON VERİLMELİ 
Dolayısıyla burada halkın refah seviyesinin arttırabilmek için ilk önce enflasyonist ortamının dizginlenmesi gerekiyor. Bunun için de sadece tasarruf etmek sadece halkın üzerine binen bir sorumluluk değil. Aynı zamanda devletin bütün kademeleriyle tasarruf etmesi, yatırımlarını arttırması, üretimin arttırılması noktasında siyasetinin politikasını belirlemesi gerekiyor. Aynı zamanda kamuda maaş dengesizliği, eşit işe eşit ücret politikasının izlenmediğini net bir şekilde görüyoruz. Bir de bizim zaman içinde sürekli olarak gördüğümüz kamunun içinde yandaşlara peşkeş çekilen binalar, arsalar ve işte kamu binalarının birçoğunun hala kirada olması gibi bir durum söz konusu. Bu kamu binalarındaki bu kira saltanatına da son verilmesi gerekiyor. Burada yandaşlara aktarılan kaynakların doğru olmadığını söylemek istiyoruz. Kamu binası kirada olmaz. Kamu kendi binasında eee kamu hizmetini gerçekleştirir. Ve burada kamu binasında kira vasıtasıyla kaynak aktarımı da yanlış bulduğumuzu, bunun bir suç teşkil ettiğini söylemek isterim.”

Kaynak: Seçkin Kırarslan