81 il başkanı ile kahvaltıda bir araya gelen Özel, Parti Meclisi seçimi hakkında açıklamalarda bulunurken, Kurultay tamamlandıktan sonra Kemal Kılıçdaroğlu ile aralarında devir teslim yapılacağını söyledi.   

“BÖLGESEL DAĞILIMA, CİNSİYET VE GENÇLİK KOTASINA UYGUN BİR LİSTE HAZIRLAYACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel konuşmasında; " Cumhuriyet'in 2. yüzyılının ilk genel başkanı olarak ve il başkanları olarak bir eksiklik, bir tartışma değil; bir zenginlik olduğunu hep birlikte teyit ediyoruz. CHP'ye yakışır bir PM listesi yapacağız. Bölgesel dağılıma, cinsiyet ve gençlik kotasına uygun bir liste hazırlayacağız. 81 il başkanımızın sahiplendiği bir anahtar listeyi sunacağız. Tüzük değişikliği, ön seçimle ilgili taahhütlerimiz noktasında bugün bir kez daha teyitleştik. Ancak bu anahtar listenin kamuoyu tarafından blok liste gibi anlaşılmamasını tercih ederiz."

“İLK BULUŞMA YENİ DÖNEMİN KİLOMETRE TAŞI OLMUŞTUR”

Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural da bir açıklama yaparken; "Cumhuriyet Halk Partimizin 38.Olağan Kurultayında seçilen Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’i tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Partimizin 3'üncü Genel Başkanı Kıbrıs Fatihi Sayın Bülent Ecevit’i rahmetle, minnetle, özlemle anıyorum. Bu sabah 81 İl Başkanımızın katıldığı toplantımızı Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel Başkanlığı'nda gerçekleştirdik. Örgütümüze verilen değer açısından önemli bulduğumuz bu ilk buluşma yeni dönemin kilometre taşı olmuştur. Umutla, ümitle partimizi geleceğe ve iktidara taşıyacağız. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, Yaşasın Gazi Mustafa Kemal Atatürk" ifadelerine yer verdi.

Yeni ilçe başkanı belli oldu! Yeni ilçe başkanı belli oldu!

WhatsApp Image 2023-11-05 at 14.47.04