Kızılay kan bağış otobüsünde kanını bağışlayan rekortmen Kemal kılıç tüm vatandaşlara kan bağış yapması çağrısında bulunarak şunları söyledi:

“bildiğiniz hibi her üç ayda bir düzenli olarak kan bağışlıyoruz. Sağlığımız yerinde olduğu sürece ve ömrümüz yettiğince bu bağışları sürdüreceğiz. "Bir ünite kan, bir hayattır" bizim için en büyük sembolümüz ve parolamız. Bu yetmişinci kan bağışımı, çok sevdiğim Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem'e ve Erdem ailesine armağan ediyorum. Allah'ım, bir sonraki kan bağışını sağlıklı bir şekilde yapmayı nasip etsin. Bir sonraki kan bağışımızı da inşallah ömrümüz yettiği sürece, çok sevdiğim kardeşim Devrek Belediye Başkanı Özcan Ulupınar’a sizin huzurunuzda armağan edeceğiz. 

Herkes kendi memleketinde yaşasaydı Zonguldak'ın nüfusu ne olurdu? Herkes kendi memleketinde yaşasaydı Zonguldak'ın nüfusu ne olurdu?

Her zaman şunu diyoruz: Kahve köşesinde oturup bir ambulans geçtiğinde, bu ambulansın sesini duyup bir sağlık ocağına veya hastane köşesine gitmeyen, kahvede oturup hiçbir şey yapmayan insanlara sesleniyoruz: Her ambulans sesi duyduğunuzda bir hastaneye gidin. Bir ünite kan, bir hayat demektir. Ana karnındaki çocuğun büyüyüp, ileride Türkiye Cumhuriyeti'nin başına geçebilecek bir başbakan, cumhurbaşkanı veya yetkili bir kişi olabileceğini unutmamak lazım. Hiçbir zaman unutmayalım: Bir ünite kan, bir hayattır. En büyük parolamız budur. Elimizden geldiğince sağlıklı bir şekilde her üç ayda bir düzenli olarak kan bağışı yapmaya çalışıyoruz. Herkesi, üç ayda bir Kızılay’ın şubelerine veya Kızılay’ın kan bağış arabalarını gördüğünde kan vermeye davet ediyorum. Teşekkür ederim. Neler söylemek istersiniz?

Kızılay kan merkezi doktoru Harun Çevik’te, “Vatandaşlarımızı kan bağışına bekliyoruz. Sıcak havalarda insanlar mesafeli olabiliyor, tansiyon sorunundan korkabiliyorlar ya da dışarıda fazla kalabalık olmuyor, insanlar dışarı çıkmıyor. Ama kan ihtiyacı her zaman devam ediyor. Yazın da kışın da ameliyatlar devam ediyor. Diyaliz hastaları ve talasemi hastaları gibi sürekli kan ihtiyacı olan hastalar da sürekli kana ihtiyaç duyuyor. Vatandaşlarımızı kan bağışına bekleriz. Otobüslerimizin içi serin, rahat olsunlar. Su ve maden suyu ikramlarımız oluyor. Gönül rahatlığıyla gelip kan bağışında bulunabilirler” dedi.

Whatsapp Image 2024 07 09 At 11.57.20 (1)Whatsapp Image 2024 07 09 At 11.57.20

Kaynak: Ercan Demir