Zonguldak’ta halk arasında Endüstri Meslek Lisesi olarak bilinen Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bahçesinde düzenlenen geleneksel pilav günü de 1990-1994 Yılları arasında okuldan mezun olan 48 öğrenciye törenle plaket verildi.

Törene ,  İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, Zonguldak eski Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve Secaattain Gonca, TTK Genel Müdür Yardımcısı Ercan Gebeş, Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muhammet Yıldız, ZOTEV Başkanın Fikret Zaman ve vakıf yönetimi, Mezunlar ve aileleri katıldı.

Ruhsatsız güzellik merkezine kimler göz yumuyor! Ruhsatsız güzellik merkezine kimler göz yumuyor!

ZOTEV Başkanı Fikret Zaman, açılış konuşmasında şunları söyledi:

"Zonguldak'ın en eski okulu olan bu okulda olmaktan dolayı, bu okulda okumaktan dolayı her zaman gurur duymuşumdur. İlk cumhuriyetle yaşıt olan bu okul tarih boyunca Türkiye'nin madencilikle ilgili mühendislerini yetiştirmiştir. Daha sonra 1945'ten bugüne kadar eğitim öğretim okulumuzda sürmüştür.
Bu okuldan bakanlar, milletvekilleri, mühendisler, doktorlar, avukatlar ve öğretmenler çıkmıştır. Birkaç gün önce biliyorsunuz Zonguldak'ta kötü bir hava şartlarında bulunduk. Bugün itibariyle gerçekten hepinizin şahsına münhasır güzel bir havada yan yana geldik. Bizler 95 yılından bugüne kadar okulumuzda vakıf olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum."


Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muhammet Yıldız, konuşmasında şunları söyledi: "Geleneklere sahip çıkmak değerlidir. Bunların sürdürülmesi, sahiplenmesi, ay diyet duygusu, Vefa unutulmamalıdır.
Biz burada bunları yaşıyoruz. Geçmişi güzelliklerle, başarılarla dolu iyi insanlar yetiştirmiş okulda, eğitim aldığımız için gururluyuz. Okul hatıraları yıllar geçsede unutulmaz. Anılarımızı paylaşırken duygulanırz. Aynı zamanda diliminde olması da aynı sıralarda oturan insanlar olarak benzer güzellikler yaşadık. Zaman içinde adı değişse de hafızalarda ve dilimizde sanat okulu olan bu okulda okumak bize her zaman gurur vermiştir. Bu neden ile bu yapıya ve geniş ailesine destek olmak için daha çok çalışacağız.
Çünkü amacımız, gelecek olanlara daha donanımlı başarılı bir okul bırakmaktır. Şehrimizin insanına olan katkısının yanında ülkemize de faydalı insanlar yetiştirmesi için katkı verecek ve ayakta tutacağız. Okulumuz mesleki eğitimin yanında şehrimizin sanayisi, tarih ve kültürüne de katkı sağlamaktadır. Değişik branşlarda bir çok sporcu yetiştirmiş ve yetiştirmeye devam etmektedir.
Ülkemizin, bu yüzyılda iddialı olabilmesi için tüm gençlerimizin daha iyi bir eğitim alması gerekmektedir.
Bizlerde bunu önem sürüyor ve çok çalışıyoruz. Bu amaçlarla 1995 yılında kurulan vakfımızın çalışmalarının içinde bulunarak ve destek vereceğiz. Okulumuzdan mezun olmak ilişkimizin kesileceği koptu anlamına gelmez. Yönetimi ve üyelerinin bütün gayesi ve özverisi okul öğrenci ve eğitimine katkı sunmak olanzo tev vakfı, mevzun olan öğrencilerin bu amaçla destek vermesi için kuruldu. Şehrimizin her yerinde, yurdun her köşesinde ve yurtdışında olan, fikri, düşüncesi, görüşü ve yaşayışı farklı olan ama ortak bir okulu, sıraları paylaşan bütün arkadaşlarımızı daha güçlü olmak adına vakfımıza davet ediyorum." Dedi.


Plaket Töreninde Duygusal anlar yaşandı

Konuşmaların ardından;

Soner Aksakal  ve İsmail Düztaşı’ya okul Müdürü Muhammet Yıldız tarafından onur plaketi verildi

İdris Berat Güray’ a okul müdür yardımcısı Şenol Kadem tarafından onur plaketi verildi

Törende ayrıca milli sporculara plaket takdim edildi

Okul halkoyunları ekibi Zeybek gösteri yaptı.

Törende 1990 ve 1994 yılları arasında mezun olan 48 öğrenciye plaket verildi.

Törende mezunlar adına Tuna Aratoğlu konuşma yaptı ve mezunlar hep birlikte meslek Lisesi marşını söyledi.

Törende katılımcılara geleneksel olarak pilav ikram edildi.

Whatsapp Image 2024 05 25 At 14.25.28Whatsapp Image 2024 05 25 At 14.25.28 (1)Whatsapp Image 2024 05 25 At 14.25.28 (2)Whatsapp Image 2024 05 25 At 14.25.27Whatsapp Image 2024 05 25 At 14.25.27 (1)Whatsapp Image 2024 05 25 At 14.25.27 (2)Whatsapp Image 2024 05 25 At 14.25.27 (3)Whatsapp Image 2024 05 25 At 14.25.27 (4)

Kaynak: Ercan Demir