Zonguldak İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ne (ZGC) kongre sonrası kutlama ziyareti gerçekleştirdi.

ZGC Başkanı Derya Akbıyık, “Bugün Jandarma komutanımız bizleri ziyaret ediyor. Komutanımız bizlere değer veriyor. Biz kendisini gerçekten geldiği günden beri seviyoruz ve hem de her şekilde güzel çalışmalara imza atıyor. Aslında pazar günü kongremize davetliydi Sayın Komutanım. Ama o gün işleri vardı. Bugün de ziyaret ediyor. Ben ziyaret nedeniyle hem şahsım hem yöneticilerimiz hem de üyelerimiz adına çok teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz diyorum komutanım” dedi.

Zonguldak İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç’da, güven tazeleyen Derya Akbıyık ve yönetimini kutladığını belirtti.

Gazetecilerin sorularını da cevaplandıran Albay Cezmi Yalınkılıç, şunları ifade etti:

GAZETECİLER ZONGULDAK İÇİN ÇOK DEĞERLİ

“Kongre pazar günüydü ve katılamadım. Özel sebeplerden dolayı. Ama telefon açarak kutladım. Ve bugün de sizleri ziyaret etmekten dolayı çok mutluyum. 3 yıldır sizin hep desteğinizi yanımızda hissettim. Bundan dolayı bütün gazeteci arkadaşlarımıza, çalışanlarımıza, emektarlarımıza hepsine çok teşekkür ederim.

Her zaman desteğinizi hissediyorum. Sizler Zonguldak’a olan sevgimi arttırıyorsunuz. Çünkü gerçekten önemli bunlar. Moral ve motivasyon açısından sizin yazdığınız, çizdiğiniz ondan sonra zikrettiğiniz hususlar bizim için çok kıymetli.   Ben her zaman diyorum. Ben bütün arkadaşlarımızdan memnunum. Hepsine de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizin huzurunuzda güzel çalışmalar yaptık. Hala da devam ediyoruz buna.  Türkiye genelinde de komutanlığımız kurumsal anlamda iyi bir pozisyonumuzda olduğunu biliyorum.

Belediye Başkanı saat 05.30’da vatandaşı mezarlığa çağırdı! Belediye Başkanı saat 05.30’da vatandaşı mezarlığa çağırdı!

Siz de ekmeğinizin peşindesiniz. Ben bütün arkadaşlarıma her zaman ben bunu söylerim. Yani herkes kendi işini yapsın. Ekmeğinin peşinde koşuyorsunuz her zaman işinizdesiniz.

Memnun olduğumuz, olmadığımız tasvip ettiğimiz, etmediğimiz haberler çıkabilir bu normaldir. Olabilir. Ben o olaya böyle bakıyorum. Zonguldak'a herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ha tabii ki herkes aynı yerden bakmıyor Ve bu da Normaldir yani. Herkesin derdi Zonguldak aslında. Hepimizin derdi Zonguldak. Yani bu şehrin hak ettiği yerde olması en çok bizi sevindirir. Ben öyle düşünüyorum.

FİLYOS’TA ATLI TURİZM JANDARMASI TARİHİ BELLİ DEĞİL

Yaz sezonu yaklaşıyor. Filyos’ta atlı devriye birlikleri aslında planlanmıştı.  Ama bakalım tarihi belli değil. Yani gelir mi gelmez mi emin değilim. Biz yerini hazırladık. Umarım gelir. Öyle düşünüyorum.

FİLYOS LİMANI ÖZEL KORUMAMIZ ALTINDA

Filyos Limanı’nı özel koruma devam ediyor Onunla ilgili Allah'a şükür herhangi bir sıkıntı yok. Hatta faaliyetler artarak devam ediyor. Güzel de kesinlikle bot. su altı arama kurtarma timi, yeraltı görüntüleme sistemleri olsun. Çevre illere de biz destek veriyoruz zaten. Ondan dolayı mutluyuz.

14 HAZİRAN JANDARMA’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

14 Haziran Cuma günü Jandarma’nın kuruluş yıl dönümünü ve

Siz basın mensupları olarak hepinizi o gün bekliyoruz”

DEVREK’TE 3 KOMANDA TİMİNE ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ VERİLİYOR

Ankara’dan gelen bir ekip şu anda 2 komando timine 1 komando timi de Karabük'ten geldi. Şu anda 3 komando timine hem burada Devrek'te daha önce bir tatbikat yapılan bir alanımız vardı hatırlarsanız. AFAD'ın 112 Acil orada şu anda eğitimdeler. Ankara'dan gelen 2 arkadaşımız var. Bizim personele AFAD eğitim veriyor.

TEMSİLİ ASKERLİK EREĞLİ’DE YAPILDIĞI İÇİN ZONGULDAK’TA YAPMAYI PLANLAMIYORUZ

Temsili askerlik Ereğli'de sayı az olduğu için Ereğli ile birleştirdik. Ereğli'de temsili askerlik yapıldı. Orada yapıldığı için şimdilik biz burada yapmıyoruz. Sebebi de onlar orada yaptığı için.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Ercan Demir