2 yıl önce görevini Şenol Yavuz’a devreden Prof.Dr.Eksal Kargı kongre sonrası tekrar göreve gelerek başkanlığı Şenol Yavuz’dan devraldı.

Tabipler Odası’nda görev devir teslim Töreni düzenlendi. düzenlenen törene eski ve yeni yönetim ile üyeler katıldı.

TABİP ODASI YENİ YÖNETİM KURULU

Tabipler Odası 2024-2026 yeni yönetim kurulu şöyle oluştu.

Prof. Dr.  Eksal Kargı, 
Prof. Dr. Ayşe Semra Demir Akcan, 
Dr. Zeynep Mehbare Eskici, 
Dr. Serhat Bilir,
Dr. Zihni Yamak

ÜST KURUL DELEGELERİ

Dr. Nevzat Çimenoğlu, 
Dr. Levent Eskici, 
Dr. Levent Atik, 
Dr. Haşmet Bayraklı, 
Dr. Hikmet Aytekin. 

DENETLEME KURULU

Dr Muzaffer Parlak, 
Dr. Murat Babalık, 
Dr. Bünyamin Altındal. 

ONUR KURULU ÜYELERİ

Dr. Dilvin Gökçe, 
Dr. Sumru Tanju Şen, 
Dr. Şenol Yavuz, 
Dr. Hüseyin Tuğrul Atasoy, 
Dr. Recep Erdoğan.

Beü Hastanesi'nde o sistem devreye girdi Beü Hastanesi'nde o sistem devreye girdi


PLAKET VERİLDİ:

Törende; Dr. Şenol Yavuz’a, Dr. Mustafa Parlak’a, Dr. İdris Yıldız’a, Dr. Dilvin Gökçe ve Prof. Dr. Burak Bahadır’a plaket takdim edildi.


ELSAL KARGI: YENİ YÖNETİM ANLAYIŞIMIZ DENGELİ VE TENİ NESİL OLACAK..

Başkanlık görevini yeniden devralan Prof. Dr. Ahmet Eksal Kargı, yaptığı konuşmada yönetim anlayışlarının DENGELİ ve YENİ NESİL olacağını belirterek şunları söyledi;

“Değerli Meslektaşlarımız, Zonguldak Tabip Odamızın Kıymetli Üyeleri. 28 Nisan 2024 tarihinde yaptığımız Zonguldak Tabip Odası Olağan Seçimli Genel Kurulun’da 2024 -2026 dönemimde Zonguldak Tabip Odasını yönetme ve temsil görevini kazanan DENGE grubu olmuştur. Çok uzun süredir tek liste ile gidilen ve hekimlerin katılım göstermediği, seçimlerde bu dönem iki liste yarıştı ve 317 üyemizin 158 ‘inin katılımıyla gerçekleşti. Sorumluluklarımızın farkındayız ve bunlar için çok çalışacağımıza emin olabilirsiniz. Bu sonuçlar hekimlerin; TTB ve Meslek odalarına sahip çıktıklarını çok açık bir şekilde ortaya koymuştur.
Bizler 5 kişilik yönetim kurulu ve 18 kişilik yeni seçilen hekimler olarak; gerek seçimi kaybeden diğer gruba, gerek Zonguldak Tabip Odasının tüm üyelerine, gerekse Zonguldak’ta çalışan tüm hekimlere ısrarla vurgulamak istiyoruz ki bu seçimin kaybedeni yok.  Kazananı Üye olsun-olmasın Zonguldak’taki Hekimler olmuştur ve olacaktır.
Bizler seçim sürecinde verdiğimiz sözleri asla unutmayacağız; geçmiş yönetimden devraldığımız anlayış ve güçle gerek hekimlerin ekonomik, özlük ve sosyal hakları konusunda gücümüz yettiğince mücadele edeceğiz. Son yıllarda artan hekim ve hasta mutsuzluğuna karşı çözüm önerilerimizi her platformda savunmaya devam edeceğiz
Odamızın Sosyal Medya üzerindeki yerini hızla almasını ve üyelerinin iletişiminin hız kazanmasını, bünyesindeki sosyal tesis ve lokalin düzenlemesini hep birlikte bu dönem yapacağız.
Seçim süresince ziyaret ettiğimiz ve ellerini sıktığımız 300’e yakın üyemizin sayısını bu dönem 500’e çıkarmaya çalışacağız ve tüm üyelerimizle sosyal, kültürel, eğitsel çalışmaları hep birlikte yapacağız.
Şunu ısrarla vurgulamak isteriz ki; yönetim anlayışımız DENGELİ ve YENİ NESİL olacaktır. Bu anlamda gerek seçimi kaybeden, gerekse de seçimlere katılamayan üyelerimizin, oda faaliyetlerine katılımı, oda komisyonlarına üyelikleri bizim açımızdan çok önemlidir.
Zonguldak Tabip Odası, Zonguldak’ta yaşayan tüm hekimlerindir. Odamıza sahip çıkmak da hepimizin görevidir.
Bu anlayışla seçime gelen – gelmeyen, oy veren – vermeyen, üye olan – olmayan tüm hekim arkadaşlarımıza yeni yönetim kurulumuz adına bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyoruz”

ŞENOL YAYUZ: YENİ YÖNETİME BAŞARI DİLESİ

Başkanlık görevini 2 yıldan sonra Prof.Dr.Eksal Kargı’ya devreden Dr.Şenol Yavuz, yeni yönetime. alayı dileyerek her zaman destekçi olacağını ifade etti,

Devir teslim töreni fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.
(Haber-Ercan Demir)

Editör: Burak Can