Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 29 Mayıs 2024 tarihinde okulu tören alanında düzenlenen görkemli mezuniyet töreni ile 2023/2024 eğitim öğretim yılını coşkuyla tamamladı. 

Tören, öğrencilerin 4 yıllık eğitim hayatlarının sona erdiğini ve yeni bir başlangıca adım attıklarını müjdeleyen unutulmaz anlara sahne oldu.
 
Törene İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adem Gülşen, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya, Okul Proje Yürütme Kurulu Üyesi Ömer Faruk Yıldız, Zotev Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Arı, Okul Aile Birliği Başkanı Adem Aktaş, çevre okul müdürleri, öğretmenler. öğrenciler ve veliler katıldı. 

Tören alanı, balonlarla ve bayraklarla süslenmiş, sahne ise mezuniyet şapkalarıyla dolu görkemli bir dekorla hazırlandı. 195 mezun öğrencinin  katılımıyla gerçekleşen tören, büyük bir heyecan ve gurur atmosferi içinde başladı. Öğrenciler ailelerinin gurur dolu bakışları arasında tören alanına giriş yaptı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından, Okul Müdürü Muhammet Yıldız’ın açılış konuşması ile devam etti. Yıldız konuşmasında, öğrencilerin başarılarını, okulun geleceğe yönelik vizyonunu ve eğitimde elde edilen kazanımları vurgu yaptı.
 
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adem Gülşen ve TSO Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya da yaptıkları konuşmalarda, eğitimin önemine değinerek mezun olan öğrencilere gelecekteki kariyerlerinde başarılar diledi.
 

Öğrenciler adına konuşma yapan okul birincisi, öğretmenlerine ve ailelerine teşekkür ederek duygusal anlar yaşattı.
 
Diplomaların dağıtılması esnasında, öğrencilerin gözlerindeki sevinç ve heyecan görülmeye değerdi.
 
Tören, öğrencilerin mezuniyet yemini ve Meslek Lisesi Marşını söyledikten sonra keplerini havaya fırlatmasıyla sona erdi. 

Bu an, hem öğrenciler hem de aileleri için unutulmaz bir hatıra olarak hafızalara kazındı.
 
Okuldan yapılan açıklamada, “Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak, mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyor, hayatlarının yeni döneminde başarılar diliyoruz. Her biriyle gurur duyuyoruz ve onların gelecekte büyük başarılara imza atacaklarına inanıyoruz. Bu önemli günde bizleri yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkürlerimizi sunarız” denildi.
(Haber/Ercan Demir)

Mevcut sorunlar acil çözülmeli Mevcut sorunlar acil çözülmeli