24 kişiden oluşan ekip, Halk oyunları antrenörleri Erman Akgün, İskender Güngör ve Serkan Akgün eşliğinde 4 aydır çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

19 Mayıs coşkusu akşam da devam etti 19 Mayıs coşkusu akşam da devam etti

İl Kültür ve Turizm il Müdürlüğü  salonunda çalışmalarını devam ettiren ekipte 14 Haziran’da düzenlenecek olan halk oyunları gecesi için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyorlar.
24 KİŞİLİK EKİBİMİZ VAR..

Halk Oyunları Antrenörü Erman Akgün, “Fatih Halk Eğitim Merkezi'ndeyim ve şu anda da il kültür müdürlüğünde görevliyim.  24 kişilik bir ekibimiz var ve yaklaşık 4 aydır çalışıyoruz. Haziran’da bir gösterimiz var ve bu gösteriye hazırlanıyoruz” dedi.

GEÇMİŞTEN GELECEĞE KÜLTÜRÜMÜZÜ TANITIYORUZ.,

Halk oyunları Antrenörü İskender Güngör, “Şu anda halk oyunlarının zirvesindeyiz. Geçmişten geleceğe kültürümüzü, yaşantılarımızı, örf, adetlerimizi tanıtıyoruz.” dedi.

YURT İÇİ VE YURT DIŞI FESTİVALLERE DE KATILACAĞIZ.,

Halk oyunları Antrenörü Serkan Akgün’de, “Zonguldak'ta çalışan kesimin bir eksikliğini gördüğümüz için sayın müdürümüzün de düşüncesiyle biz bu işe başladık. Çalışan arkadaşlarımızın bir hobi olması, meşgaleleri için bu işe girdik ve çok güzel gidiyor. 4 aydır çalışıyoruz . 14 Haziran’da Halk oyunları gecemize hazırlanıyoruz.  Bunun sonunda çeşitli projeler de var. Yurt içi  ve yurt dışı çeşitli festivaller gibi. 2& yıllık halk oyunları deneyim ve tecrübelerimi arkadaşlarımıza aktarıyorum” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 07 At 09.28.03Whatsapp Image 2024 05 07 At 09.28.04Whatsapp Image 2024 05 07 At 09.28.04 (1)

Kaynak: Ercan Demir