Valiyi acilen merkeze çekin!

Bu şehirde akılla çözmeye çalıştığını hemen hemen tüm işlerde geriye gittiğimizi üzülerek görüyorum.

Ben bir kentin her anlamda söylemleriyle eylemlerinin çelişebileceğine – çeliştiğine inanamıyorum!
Bu yüzden belki katkısı olur diyerek bazı önerilerim var.
Belki işe yarar!
*
Bir
Zonguldak şehir merkezindeki tüm caddeler, kaldırımlar, yaya yolları tabure, sehpa ile doldu. Halkımızın ilgisi çok fazla. Demek ki halkımızın boşa geçirecek vakti çok. Her yer doldu taştı. O nedenle yeni yerler lazım. Zonguldak Valiliği’nin önü şahıslara kiralanarak açık hava çay bahçesi yapılmalı. Hatta ve hatta Zonguldak Belediyesi’nin girişindeki merdivenlerin yanında ki gereksiz alan da isteyene verilmeli!
*
İki
Arka caddeler, ön caddeler her taraf otopark oldu. Geçmişte olduğu gibi iki – üç gün süren otoparklarla mücadele şeklinde bir uygulama kesinlikle yapılmamalı. Halkımız Gazipaşa ve diğer yan caddelerdeki kaldırım işgallerine teşvik edilmeli. Hatta trafik ekiplerimiz bu konuda bu kaldırımlara park etmeyenlere ceza yazmalı!
*
Üç
Kaldırımlara yapılan parklarda kişilerin kimliğine, siyasi partisine, arabasının modeline falan bakmamalı. Herkese eşit şekilde park etme hakkı tanınmalı. Ola ki bu parkalar konusunda şikayet eden, sesini çıkarak olursa pataklanmalı, köteklenmeli. Tekrarı durumda valilik önünde kurulacak sahnede kırbaçlanmalı!
*
Dört!
Zonguldak Kilimli’ye kurulmak istenen gemi söküm tersanesi konusunda süreç hızlandırılmalı. Aynı gemi tersanelerinden Kozlu, Ereğli ve Filyos’a da açılmalı. Karadeniz’den sonra Akdeniz ve Uzak doğu ülkelerinde bulunan hurda gemilerin de bölgemize gelerek sökümü yapılmalı. Kaçak ocaklarda çalışanlar ölüm gösterilip sıtmaya razı edilmeli! İşsizlerimiz siyasetçilerimize sabah akşam dua etmeli!
*
Beş
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin mezuniyet gününde yaşananları aksaklık olarak yorumlayanlar, haber yapan, eleştiren veya sosyal medyadan paylaşım yapanlar şehirden uzaklaştırılmalı.
Gelecek senelerde böylesi olayların yaşanmaması, böylesi günlerde yaşanabilecek su kesintisi ve bizim mahallenin yöneticilerinin etkinliklerden son gün haberdar olma ihtimallerine karşın etkinlikler yapılmamalı. Öğrencilerin analarının babalarının kente girişi önlenmeli!
*
Altı
Kaçak ocakları teşvik edelim.
Bundan sonraki dönemlerde TTK’ya alınacaklara kaçak ocaklarda çalışma ve bunu belgelendirme zorunluluğu getirelim. Enerji Sa kaçak ocaklara verilecek elektrik konusunda yüzde 80 indirime gitsin! Kaçak ocaklarla mücadele edilmesi gerektiğini söyleyerek yeni ölümlere değil birilerinin ballı kaymağına engel olmak niyetinde olan Vali Erdoğan Bektaş derhal merkeze çekilsin! Eski köye yeni adet getirmesine asla izin verilmemeli!
*
Yedi
Zonguldak Belediyesi Fevkani Köprüsü’nün üzerini çift sıralı otopark olarak ihaleye versin. Köprünün 5 ayrı ayağının baş ve orta kısımlarına yayaların su, sigara ve diğer benzeri ihtiyaçları için mini büfeler konulsun!
*
Sekiz
Zonguldak bir Aleyna Tilki’yi getiremediyse Erhan Darende’nin girişimiyle Aleyna Tilki’nin heykeli dikilsin! Böylece Zonguldak Gümeli Posuk’undan sonra markalaşma yolunda yeni bir adım atmış olsun!
*
Dokuz
İstanbul nedeniyle İstanbul’a bedava ulaşımla seçmen taşıma yarışına giren Ak Parti ve CHP bu kampanyaya seçim sonrasında devam etsin.
*
Dokuz buçuk!
Ağlanacak halimize gülelim!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar
Serdar - 3 ay Önce

9/ağlanacak halimize gülelim

Araştırmacı
Araştırmacı - 3 ay Önce

Dünya sağdan sola mı yoksa soldan sağa mı dönüyordu ?

g..d
g..d - 3 ay Önce

anlayana davul zurna az helal sana attila bu zonguldağa kim gelirse gelsin bu şehir düzelmez herkez kendi çıkarı peşinde hiçbir şey yolunda deyil vaddler boşuna oylar boşuna koltuğu gören kendini kral sanıyor tşkr

Yok sayılan zonguldaklı
Yok sayılan zonguldaklı - 3 ay Önce

????????

laz kızı
laz kızı - 3 ay Önce

vay be resmen zonguldagın bıtısını okudum agzına yuregıne saaglık tabı bunlarıokuyupta ders alan olacak mı oda suphelı...

Alaattin hc
Alaattin hc - 3 ay Önce

10: şehrin cenaze namazini kılalım.