Tek suçlu benim devletim!

Türkiye'de spor kulüplerini şımartan ne yazık ki benim devletimdir.
Sigorta prim borçlarını ödemeyen,
Vergi sigorta borçlarını ödemeyen,
Stad kira borçlarını ödemeyen,
Güvenlik parasını ödemeyen,
Personel parasını ödemeyen ve bu kadar sorumsuz olan kulüp yöneticileri parası olmamasına bakmadan ülkemizi yabancı, işe yaramayan futbolcu çöplüğü yapmak, seyircilere güzel, şirin görünmek için plansız transferlerle kulüpleri borç batağına soktular ve sokmaya da devam ediyorlar.
Burada herşey futbol federasyonu kendi alacağını tahsis ettiği zaman onlar için bitiyor. Sormak gerek! İsim değişikliği yapıp borçlarını ödemeden sıfırlayan kulüplere neden göz yumuyorsunuz?
Çünkü o borçların hepsi devletimin alacağı. Bu benim devletim değil mi? Statları yapan, kulüplere tesis için arsa veren benim devletim değil mi? Her seferinde borçlarını taksitleyen ama ödemeye geldi mi dalkavukluk yapan borçlu kulüp idarecileri.
Bakın 120den fazla profesyonel takım var. Bir de bakın kaç tane alt yapıdan futbolcu oynatıyorlar. Neden oynatsınlar? Tek bildikleri transfer. Bu düzen böyle devam ettikçe Türk futbolu batıyor, batacak.
Stadları ben devlet olarak yapıyorsam neden maç hasılatından %15 futbol federasyonu alıyor. Bunu benim devletim almalı, amatör branşlara vermelidir.
İşte benim devletimin çok şımarttığı bu kulüpler hep yalanlarla dolu sözlerle Türk futbolunu öldürdü.
Buna benim devletim el atmazsa o zaman tek suçlu benim devletim olacaktır.

YORUM EKLE