Zonguldak’lı sporcular şampiyona bileti aldı

Zonguldak'lı sporcular Afyonkarahisar'da yapılan Grekoremen grup müsabakaların birincilik ve yedincilik elde ederek Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Zonguldak’lı sporcular şampiyona bileti aldı

Gençlik Spor Bakanlığı ve Türkiye Güreş Federasyonu tarafından 24-26 Ocak tarihleri arasında Afyonkarahirsar'da U-15 Küçükler ve Yıldızlar Grekoremen Grup müsabakaları yapıldı.

Zonguldak'tan ilimizi temsilen müsabakalara güreş antrenörü Murat Çakır yönetiminde Mehmet Miraç Alaca ve Kemal Güneş katıldı.

Bir birinden zorlu geçen müsabakalar sonunda 75 Kg Mehmet Miraç Alaca 1. ve Kemal Güneş 7'inci olarak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Zonguldaklı sporcular aldıkları bu başarıyla ilimizi en iyi şekilde temsil etmenin gururunu yaşadı.

Güreş antrenörü Mehmet Miraç Alaca, sporcuların ilimizi en iyi şekilde temsil ettiğini söyleyerek, ''Sporuclarımızla birlikte Afyonkarahirsar'da grup müsabakalarına katıldık. 75 Kg Mehmet Miraç Alaca 1. ve Kemal Güneş 7'inci olarak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar. Sporcularımı tebrik ediyorum. İnşallah daha çok çalışarak Türkiye Şampiyonasında şampiyonluk hedefliyoruz. Bizler güreş branşını en iyi yerlere getirmek için çalışmalara devam edeceğiz. Bizlere destek veren herkese teşekkür ediyoruz''dedi.

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER