Genç Basketbolcular, kıyasıya mücadele etti...

Zonguldak'ın ev sahipliği ile Genç Kızlar ve Genç Erkekler A Basketbol Türkiye Şampiyonası yarı final müsabakaları açılış seremonisinin ardından başladı.

Genç Basketbolcular, kıyasıya mücadele etti...

 Açılış seremonisine Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Spor Şube Müdürü Gazel Güven, Basketbol İl Temsilcisi Adnan Yakut, öğretmenler ve sporcular katıldı.
Zonguldak'ın ev sahipliğinde başlayan yarı final müsabakalarında Erkekler Site Spor Salonu'nda ve Kızlar ise Kilimli Spor Salonu'nda ter döküyor. Şampiyona' da Genç Kızlarda takımımız bulunmazken, Genç Erkeklerde ise ilimizi Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi temsil ediyor. 4 gün sürecek olan yarı müsabakaların sonunda gruplarını 1'inci sırada tamamlayan takımlar Türkiye Şampiyonası final biletini alacak.
Genç Erkekler A Grubunda, İzmir B. Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi, Bursa Özel Özlüce Sınav Anadolu Lisesi, Ordu Altınordu Özel Anadolu Lisesi, Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi, B grubunda Ted Samsun Kolej Özel Lisesi, Kocaeli Fen Lisesi, Özel Tedkirdağ Aka Koleji, İstanbul Özel Güneşli Doğa Anadolu Lisesi,
Genç Kızlarda ise A Grubunda, Özel Sinop Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi, İzmir B. Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi, Ordu Altınordu Özel Anadolu Lisesi, Tekirdağ Özel ÇRK. M. Fen Bil Anadolu Lisesi, B grubunda ise İstanbul Özsel Florya Doğa Anadolu Lisesi, Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, İzmit, Şehit Özcan Kan Fen Lisesi, Balıkesir Özel Burhaniye Açı Anadolu Lisesi olmak üzere toplamda 16 takım final bileti alabilmek için mücadele edecek.

Zonguldak temsilcisi Atatürk Anadolu Lisesi ilk maçında İzmir Boğaziçi Koleji'ne 87-44 yenildi

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER